LG na dobre wycofało się z rynku smartfonów. Południowokoreański producent kilka dni temu zapowiedział, że zamyka swój dział telefonów, który po prostu nie przynosi zadowalających rezultatów. Po tej informacji użytkownicy smartfonów LG zaczęli zastanawiać się jak będzie wyglądać wsparcie w przyszłości?

LG kończy z urządzeniami mobilnymi

W świecie technologicznym od kilku miesięcy mówiło się, że LG planuje zamknąć swój dział smartfonów. Plotki okazały się prawdą i po kilku latach przynoszenia strat, południowokoreański producent sprzętu elektronicznego postanowił całkowicie zakończyć produkcję swoich urządzeń mobilnych. Cięcia obejmują więc nie tylko smartfony, ale także tablety oraz urządzenia ubieralne.

Ogłoszenie decyzji może nie było szokujące, bo słyszało się o niej od wielu miesięcy, jednak na pewno fani marki mieli nadzieję, że to tylko plotki. Pytaniem, które na pewno pojawiło się w głowach posiadaczy smartfonów LG była kwestia aktualizacji urządzeń w przyszłości. Jak będzie to wyglądało? Marka wydała komunikat, który uspokoi właścicieli telefonów firmy.

lg
LG, po kilku latach, kończy z produkcją smartfonów.

Smartfony będą aktualizowane przez następne lata

Osoby posiadające smartfony LG mogą odetchnąć z ulgą, ponieważ dziś marka przekazała dobrą informację. Smartfony południowokoreańskiego producenta nie zostaną nagle odcięte od najnowszych aktualizacji oprogramowania. W dalszym ciągu będzie również funkcjonował serwis.

Najnowszy komunikat prasowy marki LG potwierdził, że flagowe modele smartfonów otrzymają trzy kolejne aktualizacje systemu Google Android. Mowa tutaj o smartfonach z serii G, V, Velvet oraz Wing, których produkcja zaczęła się w 2019 roku. Osoby, które zakupił najnowsze smartfony marki mogą być pewne, że ich urządzenia dostaną aktualizację do Androida 10, 11, 12 i 13.

Oto lista smartfonów, które otrzymają duże aktualizacje smartfonów.

  • G8 ThinQ
  • G8x ThinQ
  • G8s ThinQ
  • V50 ThinQ
  • V60 ThinQ
  • Velvet
  • Wing

Jak zapowiedział producent, smartfony z rodziny Stylo i K także otrzymają dwie aktualizacje oprogramowania. LG informuje jednak, że częstotliwość aktualizacji będzie uzależniona od Google oraz od takich czynników jak wydajność i kompatybilność urządzeń.

Całkowity koniec produkcji smartfonów LG nastąpi w drugim kwartale 2021 roku.