Smartfony LG nigdy nie zyskały takiej popularności na jaką liczył producent. W ostatnim czasie doszły do nas informacje, które przekonywały, że producent nie rezygnuje z produkcji urządzeń mobilnych. Najnowsze doniesienia mówią jednak coś zupełnie innego.

Sekcja smartfonów LG przynosi straty. To koniec?

Kilka tygodni temu pojawiła się informacja, która mówiła, że pomimo tego, że smartfony LG nie sprzedają się najlepiej, to producent w dalszym ciągu pracuje nad zwijanym smartfonem. Miał on zwrócić uwagę użytkowników w stronę południowokoreańskiego producenta. Najnowsze informacje, które podała koreańska agencja prasowa DongA Ilbo mówią, że producent przekreślił swój dział smartfonów.

Informacje podane przez agencję prasową mówią, że LG nie dało rady sprzedać swojego działu smartfonów, który przynosi straty. Zainteresowana kupnem tej sekcji był m.in. Volkswagen, który współpracował z LG w kwestii rozwiązań w swoich samochodach. Lokalne źródła informują, że południowokoreański producent planuje całkowite zamknięcie działu urządzeń mobilnych.

LG
Tak miał prezentować się LG Rollable. Czy w związku z zamknięciem działu smartfonów telefon pojawi się na rynku?

Co dalej z pracami nad modelem Rollable?

Informacja mówiąca o całkowitym zamknięciu działu smartfonów LG oznacza, że prace nad zwijanym smartfonem Rollable zostały wstrzymane, i istnieje duże prawdopodobieństwo, że model ten nie pojawi się w ogóle na rynku. To samo tyczy się innych smartfonów producenta. Prace nad następcą modelu Velvet, czyli Raindbow również stanęły.

LG kończy z produkcją smartfonów. To definitywny koniec?
LG Wing miał podbić rynek swoją innowacyjną konstrukcją. Coś jednak poszło nie tak.

O ile smartfony producenta znanego głównie z produkcji telewizorów sprzedają się dobrze na koreańskim i północnoamerykańskim rynku, to jego udział w światowym rynku wynosi około 1%. Jest to karygodny wynik, dlatego też szanse na zalezienie nabywcy jest bardzo trudne. Producent miał nadzieje, że LG Wing z obrotowym wyświetlaczem podbije rynek, jednak tak się nie stało. Zdaje się, że na obecnym rynku nie ma zapotrzebowania na tego typu rozwiązania.

Oficjalne stanowisko o wycofaniu się z branży smartfonów przez LG może pojawić się w kwietniu.