108
Views

LG jest raczej kojarzone z telefonami czy urządzeniami AGD pokroju lodówek, pralek i telewizorów. Jak się okazuje, południowokoreański producent ma zamiar wejść w rynek zielonej energii. LG stworzy samochód elektryczny? A może to tylko plotki?

LG planuje zainstalować linię produkcyjną ładowarek elektrycznych w LG Digital Park w Korei Południowej do końca 2022 roku. Celem jest dostarczanie dostosowanych do potrzeb klientów systemów ładowania pojazdów elektrycznych, w tym w domach prywatnych, centrach handlowych, hotelach i budynkach użyteczności publicznej. Producent jest gotowy wykorzystać swoją wiedzę w tworzeniu przyjaznych dla użytkownika interfejsów, aby korzystanie z ładowania w Korei Południowej było przyjemne i łatwe dla kierowców.

LG stworzy samochód elektryczny
LG stworzy samochód elektryczny!

LG stworzy samochód elektryczny? Na ten moment nic o tym nie wiadomo, jednakże..

Firma LG ma ugruntowaną pozycję w elektro mobilności, rozwijając baterie, wyświetlacze i czujniki do samochodów elektrycznych. Już w 2013 r. postawiono pierwsze kroki wraz z utworzeniem LG Vehicle Component Solution. W 2018 r. przejęto austriacką firmę oświetleniową ZKW, zaś w 2020 r. utworzono spółkę join venture z Magna International.

Połączenie sił z Magna umożliwia opracowanie silników elektrycznych, falowników i ładowarek pokładowych dla producentów samochodów. Pozwoli to również LG do “tworzenia synergii” z jego obecnego biznesu akumulatorów EV (Electric Vehicle) i produktów, takich jak magazynowanie energii i systemów zarządzania energią.

LG Electronics nabyło również 60 % udziałów AppleMango, natomiast GS Energy i GS Neotek przejęły odpowiednio 34 % i 6 % udziałów, które po transakcji stanie się spółką zależną LG Electronics. Przedsiębiorstwa nie ujawniły warunków finansowych transakcji. Według doniesień lokalnych mediów, przejęcie szacuje się na 7,8 miliona dolarów.

Krok ten ma miejsce prawie rok po tym, jak tytułowa firma zamknęła swoją przynoszącą straty działalność telefonii komórkowej, koncentrując się na swoich obszarach rozwoju, takich jak pojazdy elektryczne, Internet przedmiotów (IoT) i rozwiązania B2B.

Sprawdź również inne treści z kategorii motoryzacja

Kategoria artykułu
Motoryzacja · Nowe technologie

Możliwość opublikowania komentarza wyłączona.