154
Views

Styl casual

Coraz popularniejszy styl casual to połączenie męskiej elegancji z elementami stylu miejskiego. Takie kombinacje zapewniają zwrócenie na siebie uwagi i dodają pewności siebie. Nie każdy mężczyzna ma tyle odwagi, aby eksperymentować ze swoim wizerunkiem, jednak ci, którzy tego próbują, cieszą się wielkim zainteresowaniem.

Must have – Kenzo i Roberto Cavalli

Podstawą męskiej mody w stylu casual jest połączenie garnituru, swetrów oraz marynarek z jeansowymi spodniami oraz modnym męskim, sportowym obuwiem. Taki kontrast stanowi klucz do sukcesu. Szczególnie warto zaopatrzyć się w markowe męskie trampki.

Męska moda w stylu casual

Z czym nosić?

Modne sportowe buty męskie (sprawdź) muszą być w stylizacji odpowiednio zaakcentowane. Dlatego warto zastanowić się z czym będą się one idealnie łączyć. Oto nasze propozycje:

  1. Luźna marynarka. Warto pamiętać, żeby materiał nie był zbyt ciężki, bo efekt może się nie udać. Sportowe męskie obuwie jest lekkie i z takich materiałów powinna być także wykonana reszta stylizacji.
  2. Koszula z klasycznym swetrem. Będzie to tradycyjne połączenie męskiej elegancji z lekkim stylem miejskim. Świetnie będą pasować do tego męskie skórzane trampki.
  3. Sama koszula. Bez swetra będzie to rozwiązanie pasujące niemal do każdej sytuacji. Warto spróbować połączenia sportowych butów z lnianą koszulą. Będzie to idealne rozwiązanie na upalne lato.

Męska moda w stylu casual

Na co uważać?

Istnieją według nas dwa rodzaje stylizacji, których należy unikać. Na pierwszy plan wysuwa się odzież sportowa. Naszym celem jest stworzenie modnej stylizacji idealnej do pracy, w podróż czy na spotkanie ze znajomymi. Jeśli wybierzemy do sportowego obuwia także sportowe ubrania będziemy wyglądali jakbyśmy szli biegać. Zdecydowanie unikamy takich połączeń. Pamiętajmy także o skarpetach – zdecydowanie trzeba zrezygnować ze zwykłych, ciężkich skarpet, które będą wyglądał nieestetycznie.  Warto wybierać mocno wycięte stopki tak, aby nie były widoczne z obuwia.

Przygotowując swoje stylizacje z męskim obuwiem sportowym warto także pamiętać o zasadzie prostoty. Samo połączenie tego typu butów z klasycznymi i często eleganckimi stylizacjami będzie przełamaniem pewnego tabu. Dlatego też reszta stylizacji nie powinna się mocno rzucać w oczy. Chodzi przede wszystkim o dodatki, moc kolorów i przeszyć.

Jeśli chcemy dodać do naszej stylizacji odrobiny charakteru warto wybrać skórzane męskie trampki ze zdobieniami bądź w intensywnym kolorze (tutaj). Warto zapoznać się z nowymi kolekcjami butów marki Kenzo, która przygotowała zarówno buty wiązane, jak i wkładane w wielu wariantach kolorystycznych i z licznymi akcentami graficznymi. Ciekawie prezentuje się także kolekcja butów marki Roberto Cavalli, w której znajdziemy buty w bardzo ciekawych wzorach.

Męska moda w stylu casual

Pamiętaj!

Jeśli wybierasz męskie obuwie sportowe w modnym, białym kolorze niech ono takie będzie. Częste czyszczenie i dbanie o utrzymanie koloru jest najważniejsze!

Kategoria artykułu
Moda męska
Daniel Laskowski

Jestem pomysłodawcą magazynu, który właśnie przeglądasz. Miałem okazję pisać treści dla wielu portali internetowych, a także gazet. Interesuję się nowymi technologiami, motoryzacją (przede wszystkim samochodami, chociaż coraz mocniej patrzę w kierunku motocykli typu bobber) oraz muzyką. Nie skupiam się jednak na jednym gatunku. Słucham zarówno jazzu, jak i muzyki elektronicznej. Na łamach MenWorld.pl zajmuję się zarówno tworzeniem treści, jak i zarządzaniem całym portalem.

    Możliwość opublikowania komentarza wyłączona.