Connect
To Top

Męska moda w stylu casual

Elegancki mężczyzna to nie tylko garnitur i dobrze wypastowane buty. Coraz częściej przez elegancję rozumiemy także miejski styl męski. Idealne połączenia elementów, które na pierwszy rzut oka nie pasują do siebie to uosobienie dobrze ubranego mężczyzny. Co będzie modne w tym sezonie?

Styl casual

Coraz popularniejszy styl casual to połączenie męskiej elegancji z elementami stylu miejskiego. Takie kombinacje zapewniają zwrócenie na siebie uwagi i dodają pewności siebie. Nie każdy mężczyzna ma tyle odwagi, aby eksperymentować ze swoim wizerunkiem, jednak ci, którzy tego próbują, cieszą się wielkim zainteresowaniem.

Must have – Kenzo i Roberto Cavalli

Podstawą męskiej mody w stylu casual jest połączenie garnituru, swetrów oraz marynarek z jeansowymi spodniami oraz modnym męskim, sportowym obuwiem. Taki kontrast stanowi klucz do sukcesu. Szczególnie warto zaopatrzyć się w markowe męskie trampki.

Z czym nosić?

Modne sportowe buty męskie (sprawdź) muszą być w stylizacji odpowiednio zaakcentowane. Dlatego warto zastanowić się z czym będą się one idealnie łączyć. Oto nasze propozycje:

  1. Luźna marynarka. Warto pamiętać, żeby materiał nie był zbyt ciężki, bo efekt może się nie udać. Sportowe męskie obuwie jest lekkie i z takich materiałów powinna być także wykonana reszta stylizacji.
  2. Koszula z klasycznym swetrem. Będzie to tradycyjne połączenie męskiej elegancji z lekkim stylem miejskim. Świetnie będą pasować do tego męskie skórzane trampki.
  3. Sama koszula. Bez swetra będzie to rozwiązanie pasujące niemal do każdej sytuacji. Warto spróbować połączenia sportowych butów z lnianą koszulą. Będzie to idealne rozwiązanie na upalne lato.

Na co uważać?

Istnieją według nas dwa rodzaje stylizacji, których należy unikać. Na pierwszy plan wysuwa się odzież sportowa. Naszym celem jest stworzenie modnej stylizacji idealnej do pracy, w podróż czy na spotkanie ze znajomymi. Jeśli wybierzemy do sportowego obuwia także sportowe ubrania będziemy wyglądali jakbyśmy szli biegać. Zdecydowanie unikamy takich połączeń. Pamiętajmy także o skarpetach – zdecydowanie trzeba zrezygnować ze zwykłych, ciężkich skarpet, które będą wyglądał nieestetycznie.  Warto wybierać mocno wycięte stopki tak, aby nie były widoczne z obuwia.

Przygotowując swoje stylizacje z męskim obuwiem sportowym warto także pamiętać o zasadzie prostoty. Samo połączenie tego typu butów z klasycznymi i często eleganckimi stylizacjami będzie przełamaniem pewnego tabu. Dlatego też reszta stylizacji nie powinna się mocno rzucać w oczy. Chodzi przede wszystkim o dodatki, moc kolorów i przeszyć.

Jeśli chcemy dodać do naszej stylizacji odrobiny charakteru warto wybrać skórzane męskie trampki ze zdobieniami bądź w intensywnym kolorze (tutaj). Warto zapoznać się z nowymi kolekcjami butów marki Kenzo, która przygotowała zarówno buty wiązane, jak i wkładane w wielu wariantach kolorystycznych i z licznymi akcentami graficznymi. Ciekawie prezentuje się także kolekcja butów marki Roberto Cavalli, w której znajdziemy buty w bardzo ciekawych wzorach.

Pamiętaj!

Jeśli wybierasz męskie obuwie sportowe w modnym, białym kolorze niech ono takie będzie. Częste czyszczenie i dbanie o utrzymanie koloru jest najważniejsze!

More in Fashion

MenWorld.pl to lifestylowy magazyn dla mężczyzn. Na łamach naszej witryny internetowej można przeczytać artykuły z wielu dziedzin, które powinny zainteresować prawdziwego faceta. Nasi redaktorzy tworzą teksty o motoryzacji, podróżach, modzie, nowych technologiach oraz kulturze. Każdego dnia pojawiają się kolejne artykuły pisane w formie blogowej.

Copyright © 2015-2018 MenWorld.pl | DiGnet Media