Możesz dostać 300 zł od ZUS na dziecko. Jak złożyć wniosek?

Powoli kończy się możliwość składania wniosków na świadczenie, dzięki któremu możesz dostać 300 zł od ZUS na dziecko. Jak złożyć dokument? To bardzo proste.

Polacy „otrzymali” już 1,3 miliarda złotych, które zostały przeznaczone dla 4,4 miliona dzieci. O jakie świadczenie chodzi? O dodatkowe trzysta złotych, które przelewa ZUS w ramach programu „dobry start”. Każdy rodzic lub opiekun dziecka w wieku 7 – 20 lat może raz w roku złożyć wniosek, który pomoże w zakupie tak zwanej wyprawki szkolnej. Warto również wspomnieć, że rodzice i opiekunowie dzieci niepełnosprawnych mogą starać się o wspomnianą kwotę do 24 roku życia dziecka. Nasuwa się więc pytanie. Jak złożyć wniosek o 300 zł od ZUS? To bardzo proste. Tak naprawdę, zrobicie to bez wychodzenia z domu.

Możesz dostać 300 zł od ZUS na dziecko. Jak złożyć wniosek?
Możesz dostać 300 zł od ZUS na dziecko. Jak złożyć wniosek?

Możesz dostać 300 zł od ZUS na dziecko. Dowiedz się, jak złożyć wniosek o świadczenie „Dobry Start”

Wszystkie informacje na ten temat można znaleźć na stronie ZUS. Warto wiedzieć, że wniosek można złożyć do 30 listopada bieżącego roku, dlatego też rodzicom lub opiekunom dziecka został tak naprawdę miesiąc. Pieniądze znajdą się na waszym koncie bankowym w przeciągu dwóch miesięcy od poprawnego złożenia wniosku. Wróćmy więc do kwestii złożenia dokumentów związanych ze świadczeniem „Dobry Start”.

Możesz dostać 300 zł od ZUS na dziecko. Jak złożyć wniosek?
Możesz dostać 300 zł od ZUS na dziecko. Jak złożyć wniosek?

Jak złożyć wniosek o 300 zł z ZUS na „Dobry Start”?

Istnieją trzy możliwości złożenia wniosku o świadczenie „Dobry Start”. W przypadku pierwszej, należy odwiedzić portal Platformy Usług Elektronicznych ZUS (tzw. PUE). Warto zaznaczyć, że będziecie musieli się tam zarejestrować. Druga opcja to portal [email protected], natomiast trzecia to po prostu bankowość elektroniczna, o ile jesteście klientem jednego z banków takich jak: Alior, PKO BP, Bank Pocztowy, BPS, Santander, BNP Paribas, Credit Agricole, Getin Noble, ING Bank Śląski, mBank, Millennium, Jest Bank, PEKAO SA, SGB-Bank czy szereg tzw. „SKOK-ów”. Każdy ze wspomnianych banków posiada specjalną zakładkę, w której znajdują się szczegóły dotyczący wniosku.

Warto również dodać, że jeśli skorzystacie z trzeciej opcji, a więc będziecie chcieli złożyć wniosek za pomocą bankowości elektronicznej, powinniście wiedzieć, że ZUS założy Wam profil na portalu PUE. We wniosku o świadczenie „Dobry Start” będziecie musieli podać między innymi numer rachunku bankowego czy informacje pozwalające pracownikom ZUS na ewentualny kontakt z Wami, jeśli pojawią się jakiekolwiek niejasności. Poprawność złożenia wniosku oraz status sprawy będziecie mogli sprawdzić za pośrednictwem portalu PUE należącego do Zakładu Ubezpieczeń Społecznych.

Możesz dostać 300 zł od ZUS na dziecko. Jak złożyć wniosek?
Możesz dostać 300 zł od ZUS na dziecko. Jak złożyć wniosek?

Sprawdź również nasze artykuły z kategorii biznes.

Dołącz do newslettera

Popularne artykuły

Piłeś i jedziesz? Policja zatrzyma Ci samochód. Bezpowrotnie

Tak. Policja zatrzyma Ci samochód i to bezpowrotnie! W...

Nowa wersja Burgera Drwala w McDonald’s. Sprawdź szczegóły!

Niebawem pojawi się nowa wersja Burgera Drwala w McDonald's....

Wodorowa Toyota Hilux, marka wkracza na nowy poziom bezemisyjności

Elektryczny napęd i ogniwa paliwowe. Tak, to wodorowa Toyota...

Holandia vs Argentyna. Pierwsza ćwierćfinałowa para MŚ 2022!

A jednak. Po zaciętym spotkaniu Argentyna - Australia, które...

Tryb samolotowy nie będzie już wymagany podczas lotu!

Każdy kto choć raz podróżował samolotem dobrze zna tę...


Daniel Laskowski
Daniel Laskowskihttp://menworld.pl
Jestem pomysłodawcą magazynu, który właśnie przeglądasz. Miałem okazję pisać treści dla wielu portali internetowych, a także gazet takich jak PC World. Interesuję się nowymi technologiami, motoryzacją (przede wszystkim samochodami, chociaż coraz mocniej patrzę w kierunku motocykli typu bobber) oraz muzyką. Nie skupiam się jednak na jednym gatunku. Słucham zarówno jazzu, jak i muzyki elektronicznej. Na łamach MenWorld.pl zajmuję się zarówno tworzeniem treści, jak i zarządzaniem całym portalem.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj
Captcha verification failed!
Ocena użytkownika captcha nie powiodła się. proszę skontaktuj się z nami!