NIVONA CafeRomatica 757 – szybki test.
NIVONA CafeRomatica 757 – szybki test.

NIVONA CafeRomatica 757 – szybki test

WYGLĄD ZEWNĘTRZNY ekspresu NIVONA CafeRomatica 757

Ekspres do kawy NIVONA CafeRomatica 757 jest naprawdę ładny. Kolorem przewodnim jest fortepianowa czerń, która będzie idealnie komponować się w wielu miejscach. Aluminiowe dodatki sprawiają, że wygląd tego modelu nie jest „monotonny”. Testowany przez naszą redakcję produkt posiada bardzo ergonomiczne ułożenie poszczególnych elementów. Intuicyjność wyboru kawy, poszczególnych ustawień jak i ogólnej konserwacji jest wręcz banalny. Jeśli miałbym opisać najkrócej jak wygląda przyrządzanie kawy, to jest ono następujące: wybieramy interesującą nas kawę, następnie edytujemy (jeśli chcemy) ilość ml oraz mocy kawy i czekamy aż ekspres skończy robić oczekiwany przez nas napój.

Wracając do wyglądu, na małym ekranie umieszczono informacje takie jak rodzaj kawy, której oczekujemy od urządzenia, ilość ml (są różnej pojemności kubki czy filiżanki dlatego producent zadbał aby jednym pokrętłem bardzo szybko edytować interesujące nas dane) oraz moc kawy która pokazywana jest w ziarnach: od jednego do trzech. Mleko pobierane jest poprzez wężyk i tutaj należy zwrócić uwagę, że będzie nam potrzeba naprawdę sporo tego napoju. Szczególnie, gdy lubimy Latte czy Cappuccino. Po zrobionej kawie płuczemy spieniacz do mleka wybierając jedną z funkcji dostępnych na ekranie. Dwa pokrętła umieszczone po obu stronach wyświetlacza służą do zmiany opcji danej kawy o których wspomniałem powyżej oraz do wyboru poszczególnych opcji. Poniżej znajduje się wylot kawy, który jest regulowany dzięki czemu unikniemy problemów z robieniem napoju w ulubionym, lecz niestety wysokim kubku czy szklance do latte.

Poniżej znalazła się metalowa tacka z otworami na odprowadzenie wody i zabrudzeń podczas czyszczenia. Niestety zostają na niej plamy co sprawia, że przy każdym spłukiwaniu musimy ścierać pozostawiony brud aby zachować estetykę. Samo opróżnianie tacki jest oczywiście bardzo łatwe, a wysokie jej brzegi sprawiają, że wylanie zawartości jest wręcz trudne, za co należy się duży plus dla producenta. To samo tyczy się jednostki do zaparzania – wystarczy zdjąć boczny panel i umyć jednostkę pod bieżącą wodą. Warto jeszcze dodać, iż na górze znajduje się tacka na filiżanki, pojemnik na wodę (mieści 2,2 litra wody) oraz młynek stożkowy ze stali szlachetnej. Jest on bardzo cichy ponieważ posiada funkcję tłumienia hałasu. Jak ona działa szczerze mówiąc nie wiem, jednak zdaje egzamin w stu procentach.