139
Views

Nintendo Switch nie jest już nową konsolą. Pomimo tego, że na rynku rok temu pojawiła się wersja OLED, to przenośny handheld swoją pierwotną premierę miał pięć lat temu. Wszyscy, którzy czekają na drugą generację urządzenia, muszą uzbroić się w cierpliwość.

Kiedy nowe Nintendo Switch wejdzie na rynek?

Japoński producent nie może narzekać na popularność swojej przenośnej konsoli. Pomimo tego, że Nintendo Switch zadebiutowało w 2017 roku, to dalej jest bardzo rozchwytywane, nawet jeśli nie dysponuje taką samą mocą jak konsole od Sony czy Microsoftu. Mogłoby się wydawać, że po premierze wersji OLED na rynek trafi druga generacja urządzenia, jednak tak się nie stało.

Nintendo Switch OLED
Nowej konsoli Nintendo Switch nie będzie. Dyrektor generalny firmy potwierdza

Przeczytaj także: Apple stawia na Chiny. Tajwan przestał dla giganta istnieć

Fani konsoli Nintendo Switch mieli wielkie nadzieje w związku premierą “nowej” konsoli japońskiego producenta, która miała pojawić się w październiku tamtego roku. Niestety, dostali oni tylko model z lepszym ekranem, co mocno zawiodło niektórych z nich. Na drugą generację handhelda będą musieli oni jeszcze trochę poczekać. Do sprawy odniósł się sam dyrektor generalny Nintendo, Shuntarō Furukawa.

Dyrektor Nintendo potwierdza – nowego Switcha nie będzie

Jak oznajmił sam dyrektor generalny Nintendo, Shuntarō Furukawa, w tym roku fiskalnym na rynku nie pojawi się żadna nowa konsola z serii Nintendo Switch. Priorytetem dla japońskiego giganta jest rozprawienie się z problemem związanym z niedoborem półprzewodników, które są przecież podstawowym elementem budowy urządzenia.

Brak nowej konsoli Nintendo Switch może okazać się problematyczny dla firmy, która może stracić zainteresowanie wśród fanów. Już teraz, według najnowszych raportów, sprzedaż przenośnej konsoli w ciągu ostatniego kwartału, spadła aż o 24 proc. Firma twierdzi, że głównym czynnikiem w gorszych wynikach były problemu z produkcją. Niemniej jednak wiemy, że kolejne modele z serii Switch powstają, ponieważ w kodzie źródłowym DLSS NVIDII pojawiły się wzmianki na temat produkcji takich urządzeń. Wiadomo jednak, że nowe konsole nie pojawią się przed marcem 2023 roku, bo właśnie wtedy kończy się bieżący rok podatkowy.

Źródło: NotebookCheck

Kategoria artykułu
Nowe technologie
Karol Snopek

Sport i nowe technologię to dziedziny, w których czuję się najlepiej. Nie widzę świata poza Boston Celtics i tym co dzieje się w NBA. Wielki fan J. Cole i muzyki spod gatunku R'n'B!

    Możliwość opublikowania komentarza wyłączona.