113
Views

Orlen przejmuje kolejną firmę. Tym razem jest to Remaq, czyli włosko-czeska firma recyklingowa. Decyzja ta ma dążyć do lepszego przerabiania odpadów przez Orlen.

Orlen kupuje kolejną firmę, tym razem Remaq

Orlen przejmuje włosko-czeską firmę recyklingową Remaq
Przejęcie firmy Remaq.

Zgodnie ze strategią do 2030 r. na wartościowe produkty chcemy przerabiać rocznie nawet 400 tys. ton odpadów. Dzięki transakcji będziemy dysponować już około 10 proc. tych mocy

Odpady mają być przetwarzane na nowe produkty petrochemiczne, które będą mogły być stosowane chociażby w branży budowlanej.

Prowadzone przez nas projekty z zakresu recyklingu chemicznego tworzyw sztucznych, pozwolą nam nie tylko realizować założenia gospodarki obiegu zamkniętego, ale także zmniejszą zapotrzebowanie na ropę i gaz w produkcji petrochemicznej. Przejęcie firmy Remaq umożliwi rozszerzenie kompetencji Grupy Orlen w zakresie recyklingu mechanicznego. Naszym celem jest odpowiednie powiązanie wszystkich metod recyklingu odpadów i stworzenie w pełni funkcjonalnego łańcucha, w którym samorządy lokalne, dystrybutorzy odpadów i końcowi przetwórcy będą efektywnie współpracować” — powiedział prezes Daniel Obajtek, cytowany w komunikacie

Orlen przejmuje włosko-czeską firmę recyklingową Remaq
Przejęcie firmy.

Co wiemy o włosko-czeskiej firmie Remaq?

Firma powstała w 2004 roku i koncentruje się na handlu recyklatami tworzyw sztucznych. Warto wspomnieć, że Remaq jest jedną z najszybciej rozwijających się firm zajmujących się recyklingiem w Czechach, a także zajmuje znaczącą pozycję na rynku europejskim. Jej roczne przychody sięgają około 100 milionów złotych. Przejęcie przez Grupę Orlen ma odbyć się do końca 2023 roku.

Źródło: Business Insider

Sprawdź również inne nasze artykuły z kategorii biznes.

Tagi:
· · · ·
Kategoria artykułu
Biznes
Łukasz Łyszcz

Interesuję się głównie nowymi technologiami, ale lubię też prześledzić ważniejsze mecze piłki nożnej czy obejrzeć wyścig Formuły 1. Jakiś czas temu upodobałem sobie pisanie tekstów i prawdopodobnie wpadłeś na mój opis, zaraz po skończeniu czytania moich wypocin w "artykule", albo "recenzji".

Możliwość opublikowania komentarza wyłączona.