192
Views

Są takie funkcje w zegarkach, które – choć nie są niezbędne – to jednak znacznie ułatwiają korzystanie z czasomierzów. Przyzwyczajeni do telefonów komórkowych zapominamy, że nowoczesne zegarki Casio G-Shock oferują funkcję podświetlenia nie tylko indeksów czy wskazówek, ale też całej tarczy. Zobacz 5 modeli, które możesz obsługiwać wygodnie przez całą dobę!

GW 9400

Master of G to kolekcja, która przeznaczona jest dla osób aktywnych lubiących ruch z dawką adrenaliny. Czarny Rangeman świetnie wpisuje się w sportowe stylizacje nie tylko ze względu na swój monochromatyczny design. Jest wyposażony w szereg praktycznych funkcji, które są charakterystyczne dla zegarków męskich Casio G-Shock. – Ten model posiada opcję super auto LED – wyjaśnia sprzedawca ze sklepu Zegarki Centrum. – To niezwykle praktyczna funkcja spopularyzowana przez projektantów japońskiej marki, polegająca na automatycznym podświetleniu tarczy, kiedy użytkownik znajdzie się w zaciemnionym pomieszczeniu – dodaje.

Oczywiście zegarki casio G-Shock z tej serii uruchamiają podświetlenie także po zapadnięciu zmroku, a nawet w razie złej widoczności podczas mgły czy przed świtem.

Casio G-Shock Protection

Seria Casio G-Shock Protection zawiera wiele modeli czasomierzy wyposażonych w funkcję podświetlenia w wersji Dua Illuminator. Polega ona na podświetlaniu tarczy zegarka, poprzez naciśnięcie dedykowanego przycisku znajdującego się na obudowie. Po przytrzymaniu cyferblat rozświetla się jasnym światłem, zatem odczytanie aktualnej godziny czy innych parametrów jest możliwe bez wytężania wzroku.

Zegarek G-Shock damski

Nie wskazujemy tu jednego konkretnego modelu, lecz całą kobiecą serię. Zegarek G-Shock damski niemal w każdej wersji wyposażony jest w funkcję podświetlenia całej tarczy lub tylko wskazówek. Opcję automatycznego włączania lampki, czyli auto LED ma np. prezentowany poniżej model z transparentnymi elementami. Po zaświeceniu wygląda jeszcze bardziej spektakularnie.

Podobny standard do powyższego oferuje m.in. G-shock S Series z podświetlaną tarczą czy Baby-G wyposażony dodatkowo we fluorescencyjne wskazówki oraz indeksy (producent pokrywa je specjalną masą, która w dzień gromadzi światło, a oddaje je w ciemności np. po zmroku).

Oto TOP5 najlepszych zegarków G-Shock z podświetlaną tarczą
Oto TOP5 najlepszych zegarków G-Shock z podświetlaną tarczą

Seria Casio Collection

Seria Casio Collection to zbiór najpopularniejszych czasomierzy japońskiej marki. Nie tylko odznaczają się charakterystycznym designem utrzymanym w stylistyce retro, ale mają też szereg przydatnych funkcji. Opcja podświetlanej tarczy w zegarku za niecałe 200 złotych? Casio od lat wyznacza nowe standardy, jeżeli chodzi o produkcję gadżetów elektronicznych. Podobnie, jak zegarki męskie Casio G-Shock, również te z serii Collection mają zapewniać użytkownikowi wygodę, bez względu na to, ile zapłacił za swój czasomierz.

Zegarki męskie Casio G-Shock

W tej kolekcji także niemal wszystkie produkty wyposażone są w funkcję podświetlenia tarczy. Rangeman, Mudmaster czy Gravitymaster mają za zadanie wspierać użytkownika w czynnościach codziennych oraz ekstremalnych. Planujesz wyprawę przez błota i skały? Nie wiesz, czy zdążysz wrócić ze szklaku przed zapadnięciem zmroku? Sięgnij po zaawansowane akcesoria wielofunkcyjne, które sprawią, że poczujesz się pewnie bez względu na porę dnia czy pogodę. Opcja taka jak Super Full Auto LED pozwoli Twojego zegarkowi na płynne dostosowanie się do panujących w terenie warunków.

Okazuje się, że większość zegarków Casio ma opcję podświetlenia. Czy to samych indeksów i wskazówek czy całej tarczy – bez względu na zastosowany system korzystanie z czasomierza możliwe jest wygodnie również w ciemności.

Kategoria artykułu
Ciekawostki · Moda męska
Wpis partnerski

MenWorld.pl to lifestylowy magazyn dla mężczyzn. Na łamach naszej witryny internetowej można przeczytać artykuły z wielu dziedzin, które powinny zainteresować prawdziwego faceta. Nasi redaktorzy tworzą teksty o motoryzacji, podróżach, modzie, nowych technologiach oraz kulturze. Każdego dnia pojawiają się kolejne artykuły pisane w formie blogowej.

Możliwość opublikowania komentarza wyłączona.