PayPal odciął Rosję od swoich usług!

PayPal zawiesza swoje usługi w Rosji w odpowiedzi na „gwałtowną agresję wojskową na Ukrainie”. Ukraiński wicepremier Mykhailo Fedorov opublikował na Twitterze list od CEO PayPal, Dana Schulmana, który potwierdził decyzję firmy o zaprzestaniu działalności w Rosji.

Oficjalnie PayPal odciął Rosję! To kolejne ograniczenia dla Rosji

„W obecnych okolicznościach wstrzymujemy usługi PayPal w Rosji. Ponadto robimy wszystko, co w naszej mocy, aby wesprzeć naszych pracowników w regionie w tym bardzo trudnym okresie” – pisze Shulman w liście. Wcześniej m.in Nvidia, Google i Apple, a teraz Paypal odciął Rosję od swoich produktów/usług. To kolejny potężny cios w rosyjską gospodarkę, który na pewno zostanie mocno odczuty przez społeczeństwo.

W Rosji PayPal był dostępny tylko dla płatności transgranicznych. Na początku tygodnia firma zaprzestała przyjmowania nowych rosyjskich użytkowników, a teraz podjęła dalekosiężną decyzję o całkowitym wycofaniu swoich usług, co obejmuje również inne należące do nich np. Xoom.

Dzięki sankcjom finansowym nałożonym przez Stany Zjednoczone, Wielką Brytanię, Unię Europejską i wiele innych państw, znaczna część rosyjskich użytkowników nie była w stanie używać kart bankowych do dokonywania płatności za pośrednictwem PayPal. Sankcje odcięły już niektórych użytkowników Apple Pay i Google Pay, są one skierowane przeciwko największym instytucjom finansowym w Rosji i uniemożliwiają klientom banków dokonywanie płatności.

PayPal odciął Rosję
PayPal odciął Rosję od swoich usług!

Rzecznik PayPal Aidan Kelly przekazał informacje, że „PayPal nadal będzie pracować nad przetwarzaniem wypłat klientów przez określony czas, aby zapewnić dystrybucję środków na koncie zgodnie z obowiązującymi przepisami i regulacjami”.

Sprawdź również inne nasze treści z kategorii nowe technologie

Dołącz do newslettera

Popularne artykuły

Fabuła God of War Ragnarok będzie długa! Bardzo długa!

Fabuła God of War Ragnarok ma przyciągnąć gracza nie...

Logitech G713 – klawiatura dla lubiących się wyróżniać

Logitech Aurora to nowa seria peryferii od szwedzkiego producenta...

Perspektywy zawodowe po studiach prawniczych w 2022 roku

Perspektywy zawodowe po studiach prawniczych w 2022 roku. Studia...

Promocja Circle K na paliwo nadal trwa. Jak odebrać rabat?

Większość stacji paliwowych wycofało już swoje rabaty na paliwo,...

Jak przygotować samochód do zimy 2022/23? Poradnik

Zima zbliża się wielkimi krokami. Każdego dnia robi się...

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj