88
Views

Zarząd PGNiG zaprzeczył plotkom o rzekomej sprzedaży magazynów gazu po “fuzji” z Orlen.

PGNiG i Orlen po połączeniu spółek

W piątek doszło do porozumienia zarządów obu spółek wraz z określeniem zasad wymiany akcji. W zamian za jedną akcję PGNiG akcjonariusze otrzymają 0,0925 akcji Orlenu. Takie połączenie będzie miało kluczowe znacznie do rozwoju branży paliwowo-energetycznej. Na arenie międzynarodowej zwiększy się również możliwość inwestycyjna, co przełoży się na poprawę bezpieczeństwa surowcowego w kraju. Połączenie obu spółek zostanie zarejestrowane jesienią tego roku. Poprzedzone będzie Walnymi Zgromadzeniami, które planowane są na wrzesień i październik.

W sieci zaczęły pojawiać się nieprawdziwe informacje dotyczące sprzedaży podziemnych magazynów gazu. Spekulacje zostały skomentowane przez zarząd spółki:

“W związku z nieprawdziwymi informacjami pojawiającymi się w mediach, wyjaśniamy: nie ma mowy o sprzedaży podziemnych magazynów gazu” – zapewniła spółka. “Po połączeniu spółek magazyny pozostaną własnością nowo utworzonego koncernu. Zmieni się tylko ich operator, na inną polską spółkę”.

Źródło: pap.pl.

Kategoria artykułu
Biznes
Tomasz Chrusciel

Pasjonat sportu i motoryzacji. Prywatnie trener personalny z wieloletnim doświadczenie. Moje "działka" to testy aut, aktualizacje z ringów i klatek na świecie oraz nowe technologie. Stay Tuned!

Możliwość opublikowania komentarza wyłączona.