Piast powtórzy sukces Leicester ?

Wszystko będzie wiadome już w niedzielę, na szczycie zmierzy się Piast Gliwice oraz Legia Warszawa. Gdyby zawodnikom Piasta udało się odnieść zwycięstwo i utrzymać pierwsze miejsce w tabeli mielibyśmy nasze małe polskie Leicester.  W ubiegłym sezonie nikt nie postawiłby na Piast złamanego grosza,  cztery punkty przewagi nad strefą spadkową to wynik drużyny z Gliwic.

Drużyny mają taką samą ilość punktów, bezpośredni wynik może zadecydować o mistrzostwie.  Patrząc na byłe spotkania dwóch drużyn ciężko znaleźć faworyta. W  kwietniu byłego roku w Warszawie padł wynik 2:0 na korzyść Legii Warszawa.  Już w sierpniu Piast okazał się lepszy wygrywając 2:1. Ostatnie spotkanie w grudniu zakończyło się remisem.  Ostatnia forma zespołów zapowiada bardzo duże emocje.  Gospodarz Legia Warszawa  po wygranej z Cracovią 4:0 przegrał na wyjeździe z Zagłębiem co było zdecydowanie niespodzianką kolejki.

Zbyt wiele piłkarze z Warszawy nie pokazali, również w spotkaniu z Lechem Poznań. Minimalne zwycięstwo 1:0 pozwoliło sięgnąć po Puchar Polski, jednak obie drużyny nie stworzyły fenomenalnego widowiska. Piast jest ostatnio w „gazie” i przypomina drużynę z sezonu zasadniczego. Remis z Lechem w Poznaniu pokazał, że gliwiczanie nie składają broni i walczą o tytuł mistrzowski. Kilka dni później Piast wygrał 3:0 z Lechią Gdańsk, która w tym sezonie prezentuje się co najmniej nieźle. Ostatnie zwycięstwo na początku maja nad Pogonią Szczecin tylko potwierdziło zwyżkę formy.

W oczach bukmacherów zdecydowanym faworytem jest Legia Warszawa. Drużyna zdobyła już Puchar Polski teraz celuje w mistrzostwo. Czy Piast weźmie przykład z Leicester i zdobędzie mistrzostwo kraju? Taka sytuacja byłaby sensacją w polskim środowisku piłkarskim, Anglicy pokazali że można sprawić niespodziankę, czy podobnie będzie w Warszawie?  Rozstrzygnięcie już w niedziele,  jak mawia klasyk z Canal + siadamy w fotelach i …. resztę już znacie.

MOŻE CIĘ ZAINTERESOWAĆ
Intel Extreme Masters Katowice 2019
Intel Extreme Masters Katowice 2019 i ESL One powered by Intel