Connect
To Top

Pierwszy Primark w Polsce pojawi się w przyszłym roku?

Jedna z najpopularniejszych na świecie marek odzieżowych ma pojawić się w naszym kraju. Według nieoficjalnych informacji Primark w Polsce powstanie w warszawskiej Galerii Młociny. Tak przynajmniej twierdzi Plus Biznesu.

Primark w Polsce w przyszłym roku?

Oczywiście są to tylko spekulacje, ponieważ ani Echo Investment, ani sieć nie potwierdzają że Primark w Polsce ma pojawić się w przyszłym roku. Aczkolwiek wiele danych wskazuje na to, że rzeczywiście może dojść do powstania sklepu irlandzkiej sieci z odzieżą i akcesoriami. Skąd ten pomysł? Dziennikarze Plus Biznesu doszli do wielu wniosków. Przede wszystkim w Galerii Młociny znalazł się najemca, który ma wykorzystać siedem tysięcy metrów kwadratowych. Co ciekawe, wartość kontraktu, która ma być kosztem prac adaptacyjnych wzrosła o 56,5 miliona złotych. Według PB te dane potwierdzają, że Primark powstanie w Galerii Młociny w II kwartale 2019. Czy rzeczywiście się tak stanie?

 

Primark to jedna z największych sieci z odzieżą

Irlandzka sieć zajmuje się sprzedażą odzieży i akcesoriów. Pod koniec ubiegłego roku firma zatrudniała 73 tysiące osób. Przedsiębiorstwo działa w Irlandii, Wielkiej Brytanii, Hiszpanii, Portugalii, Niemczech, Holandii, Belgii, Austrii, Francji, Włoszech oraz USA. Obroty roczne wynoszą 7 miliardów funtów. Czy rzeczywiście powstanie Primark w Polsce? Tego na dziś nie możemy potwierdzić. Wiem natomiast, że jest to sieć sprzedająca tanie, masowe produkty. Nie ma co ukrywać. Kto chociaż raz był w Primarku ten wie, że produkty tam sprzedawane są dość… średniej jakości jeśli chodzi o gatunek. Wydaje mi się jednak, że ta “chińszczyzna” w Polsce może być jednak trochę droższa niż w przypadku UK, gdzie ubrania można kupić za naprawdę śmieszne kwoty. Mówię oczywiście o sytuacji, gdzie dla Anglika 5 – 10 funtów to przysłowiowe grosze, natomiast dla nas, jeśli przeliczymy te kwoty na złotówki już tak kolorowo nie jest. Cóż, pożyjemy, zobaczymy.

More in Biznes

MenWorld.pl to lifestylowy magazyn dla mężczyzn. Na łamach naszej witryny internetowej można przeczytać artykuły z wielu dziedzin, które powinny zainteresować prawdziwego faceta. Nasi redaktorzy tworzą teksty o motoryzacji, podróżach, modzie, nowych technologiach oraz kulturze. Każdego dnia pojawiają się kolejne artykuły pisane w formie blogowej.

Copyright © 2015-2018 MenWorld.pl | DiGnet Media