101
Views

Jeden z najpopularniejszych portali, na którym możemy przeczytać teksty związane z biznesem i marketingiem wyświetla komunikat: “403 Strona zablokowana”. Czy jest to atak hakerów, a może niedbalstwo właścicieli, którzy zapomnieli zapłacić za hosting? Krótko mówiąc, portal Brief.pl nie działa.

Co ciekawe, jeszcze dziś portal Brief.pl publikował na swoim profilu na Instagramie zdjęcia. To oznacza, że wszystko działało. Nasuwa się więc pytanie, dlaczego strona nagle przestała działać? Komunikat widniejący obecnie na łamach portalu nie jest jednoznaczny.

Portal Brief.pl nie działa. Atak hakerów czy zapominalstwo?
Portal Brief.pl nie działa. Atak hakerów czy zapominalstwo?

Portal Brief.pl nie działa. Atak hakerów czy zapominalstwo?

Analizując komunikat dowiadujemy się, że strona nie działa, ponieważ nie uiszczono opłaty na przedłużenie terminu ważności konta. Drugim powodem może być złamanie regulaminu dostawcy serwera. A to oznacza, że Brief.pl mógł paść ofiarą ataku hakerów, którzy zaimplementowali złośliwy kod, czego efektem była blokada portalu. To całkiem prawdopodobne. Tym bardziej, że jak już wspominałem, autorzy portalu dodawali treści na swoich kanałach w mediach społecznościowych nawet dziś.

Odświeżając media społecznościowe – szczególnie profil na Facebooku możemy zobaczyć trochę… dziwne zdjęcia. A mianowicie, zostało opublikowane zdjęcie związane z Kościołem i marketingiem. Czy to faktycznie oznacza włamanie, a może inne podejście autorów do publikacji treści, które teraz będą związane z religią? To trochę zaskakujące, tym bardziej, że jest to portal związany z biznesem, a więc taki, który powinien być apolityczny i nie traktujący w ogóle o jakiejkolwiek religii.

Tak czy inaczej, trzeba obserwować rozwój sprawy, bowiem jest to naprawdę ciekawy portal związany z biznesem i marketingiem. Jeśli to włamanie, a nie zwykłe zapominalstwo związane z brakiem opłaty za serwer – szczerze współczuję.

Kategoria artykułu
Biznes
Daniel Laskowski

Jestem pomysłodawcą magazynu, który właśnie przeglądasz. Miałem okazję pisać treści dla wielu portali internetowych, a także gazet. Interesuję się nowymi technologiami, motoryzacją (przede wszystkim samochodami, chociaż coraz mocniej patrzę w kierunku motocykli typu bobber) oraz muzyką. Nie skupiam się jednak na jednym gatunku. Słucham zarówno jazzu, jak i muzyki elektronicznej. Na łamach MenWorld.pl zajmuję się zarówno tworzeniem treści, jak i zarządzaniem całym portalem.

Możliwość opublikowania komentarza wyłączona.