145
Views

Kolejna polska drużyna będzie próbowała dziś zwyciężyć w eliminacjach Ligi Konferencji Europy. Raków wcale nie ma dziś łatwego zadania, bowiem drużyna z Kazachstanu dwa lata temu wygrała z… Manchesterem United. Raków Częstochowa vs FK Astana – gdzie oglądać mecz?

Druga runda eliminacji Ligi Konferencji Europy może być trudnym wyzwaniem dla drużyny Marka Papszuna. Dlaczego? Fakt, częstochowianie “są w gazie”, bowiem pewnie wygrali u siebie z Wartą Poznań w pierwszym swoim spotkaniu PKO Ekstraklasy, a także w ubiegłym sezonie zwyciężyli Superpuchar Polski. Co prawda trochę pechowo, bo mogli zakończyć zmagania na pierwszym miejscu, ostatecznie zajęli drugie miejsce w tabeli w sezonie PKO Ekstraklasa 2021/22. Tak więc mamy mocną drużynę, która może faktycznie pokonać FK Astana. Czy jednak tak się stanie? Zobaczymy już dziś o godzinie 21:00.

Raków Częstochowa vs FK Astana Liga Konferencji Europy
Raków Częstochowa vs FK Astana Liga Konferencji Europy. Foto: Jakub Ziemianin / Raków Częstochowa.

Raków Częstochowa vs FK Astana Liga Konferencji Europy

Żeby nie było, drużyna z Kazachstanu nie jest jakimś tam “chłopcem do bicia”. To silny zespół, który potrafi wyeliminować niejedną mocną drużynę. Przypominam, kilka lat temu Kazachowie mieli okazję grać w fazie grupowej Ligi Mistrzów. Fakt, przez wiele sezonów wszystko się może zmienić, jednak doskonale wiemy, że różnie może być. Tym bardziej, jeśli chodzi o grę polskich zespołów.

Co ciekawe, FK Astana miała problemy z dotarciem do Polski w związku z remontem lotniska oraz odwołanym czarterem. Powód? Nieważne paszporty u niektórych zawodników. Przez to nie odbyła się zarówno konferencja prasowa jak i trening. Trochę to zaskakujące, bowiem Kazachowie powinni być w naszym kraju już wczoraj rano. To właśnie dlatego spotkanie przesunięto na godzinę 21:00, a o wszystkim został poinformowany delegat UEFA.

Raków Częstochowa vs FK Astana gdzie oglądać mecz?

TVP w dniu dzisiejszym, pod kątem Konferencji Ligi Europy bardzo mocno się rozkręciło. Tak naprawdę będziemy mogli zobaczyć pod rząd trzy mecze polskich drużyn. Zaczynając od Lecha, przez Pogoń, na Rakowie kończąc. Spotkanie Raków Częstochowa vs FK Astana będzie transmitowane w TVP Sport (start studia o 20:25, mecz rozpocznie się o 21:00), a także za pośrednictwem portalu sport.tvp.pl. Mecz będą komentować Mateusz Borek oraz Robert Podoliński.

 Foto: Jakub Ziemianin / Raków Częstochowa. Zachęcamy również do lektury innych naszych tekstów z kategorii sport. Wczoraj odbyła się również konferencja prasowa przed meczem II rundy UECL. Można ją zobaczyć klikając poniżej.

Raków Częstochowa vs FK Astana Liga Konferencji Europy
Kategoria artykułu
Sport
Daniel Laskowski

Jestem pomysłodawcą magazynu, który właśnie przeglądasz. Miałem okazję pisać treści dla wielu portali internetowych, a także gazet. Interesuję się nowymi technologiami, motoryzacją (przede wszystkim samochodami, chociaż coraz mocniej patrzę w kierunku motocykli typu bobber) oraz muzyką. Nie skupiam się jednak na jednym gatunku. Słucham zarówno jazzu, jak i muzyki elektronicznej. Na łamach MenWorld.pl zajmuję się zarówno tworzeniem treści, jak i zarządzaniem całym portalem.

    Możliwość opublikowania komentarza wyłączona.