111
Views

Robert Lewandowski w 2020 roku był najlepszym piłkarzem na świecie. Poprzednie 12 miesięcy było dla polskiego napastnika naprawdę udane. Wygrał on m.in. Ligę Mistrzów, Superpuchar Europy, zdobył mistrzostwo i puchar Niemiec i zgarnął wszystkie możliwe indywidualne nagrody. Lewandowskiego wybrano także do najlepszej jedenastki UEFA 2020 stworzonej przez fanów

Robert Lewandowski najlepszym piłkarzem świata – 2020 rokiem rekordów

Rok 2020 był zdecydowanie najlepszym piłkarzem globu. Konkurować mogli z nim tylko Cristiano Ronaldo i Lionel Messi, jednak nawet oni nie stworzyli Polakowi konkurencji. Kapitan Reprezentacji Polski zgarnął wszystkie najważniejsze nagrody w świecie piłkarskim jakie można było zdobyć w tym “pandemicznym” roku. 

Na konto Lewego trafiła nagrody Piłkarza Roku UEFA, wygrał także plebiscyt FIFA The Best oraz został wybrany Piłkarzem Roku Globe Soccer Awards. Trafił do jedenastek UFEA i FIFA, a uznany w świecie futbolu Guardian uznał go najlepszym piłkarzem na świecie. Lewandowski wygrał także nagrodę Sportowca Roku nadawanego przez Przegląd Sportowy. 

Polak w każdych rozgrywkach w jakich występował został królem strzelców. W Bundeslidze strzelił 34 gole, w Pucharze Niemiec jako strzelec zapisał się sześciokrotnie. W Lidze Mistrzów pokonywał bramkarzy przeciwników 15 razy! Zaliczył też kilka sporych kamieni milowych, ponieważ przekroczył granicę 250 goli w Bundeslidze i został trzecim najlepszym strzelcem w historii Ligi Mistrzów, zrównując się z Raulem (71 goli). 

Robert Lewandowski
Robert Lewandowski z trofeum Ligi Mistrzów!

Bayern Monachium pod wodzą Lewandowskiego zdobył wszystko

Drużynowo Robert Lewandowski również wygrał wszystko co mógł wygrać. Został on mistrzem Niemiec po raz ósmy z rzędu, czwarty raz wygrał Puchar Niemiec oraz Superpuchar Niemiec, a po raz pierwszy w karierze zdobył Superpuchar Europy. W 2020 zdobył również najważniejsze trofeum w piłce klubowej, czyli Ligę Mistrzów! 

Fani zdecydowali o najlepszej jedenastce UEFA 2020

UEFA wprowadziło głosowanie, w którym to fani będą mogli zdecydować o najlepszej jedenastce poprzedniego sezonu. Drużynę zdominowali piłkarze Bayernu Monachium. Oto jak prezentuje się jedenastka sezonu 2020 UEFA według głosowania fanów. 

Robert Lewandowski
Jedenastka UEFA wybrana przez fanów.
Kategoria artykułu
Sport
Karol Snopek

Sport i nowe technologię to dziedziny, w których czuję się najlepiej. Nie widzę świata poza Boston Celtics i tym co dzieje się w NBA. Wielki fan J. Cole i muzyki spod gatunku R'n'B!

Możliwość opublikowania komentarza wyłączona.