129
Views

Według najnowszych plotek krążących po Internecie, najpierw mamy otrzymać flagowca – RTX 4090 – nowej serii od NVIDI, a następnie dopiero kolejne modele.

RTX 4090 zostanie zaprezentowany jako 1 karta z serii 40xx
RTX 4090 zostanie zaprezentowany jako pierwszy z nowej serii kart od NVIDIA.

Według najnowszych informacji, a raczej plotek, nowe karty od zielonego producenta mają zadebiutować w połowie lipca i znając zielonych to jest raczej data premiery, a nie data pojawienia się nowego flagowca na półkach sklepowych.

Plotki odnośnie planu wydawniczego nowej serii RTX 40

3DCenter.org zasugerowało, że są prawdopodobne dwa plany wydawnicze, gdzie najpierw otrzymamy kartę z tzw. średniej półki – RTX 4080, a następnie flagowca i jeden ze słabszych modeli – RTX 4070. Drugą opcją natomiast jest zaprezentowanie kart według oferowanej przez nich wydajności poczynając to od najwydajniejszej, czyli samego “potwora” serii.

kopite7kimi twierdzi, że zaprezentowany zostanie najpierw flagowiec

Nie trzeba było zbyt długo czekać na odpowiedź od użytkownika o nickname kopite7kimi, który napisał, że potwierdza drugą opcję z zaprezentowaniem najpierw mocniejszego modelu.

RTX 4090 zostanie zaprezentowany jako 1 karta z serii 40xx
RTX 4090 zostanie zaprezentowany jako pierwszy z nowej serii kart od NVIDIA.

Jak odbywało się to w przeszłości?

Powołując się na poprzednią serię kart od NVIDIA to zaprezentowano wszystkie za jednym razem, ale to RTX 3080 był tą najszybciej dostępną – około dwa tygodnie po prezentacji, następne dwa tygodnie musieliśmy czekać na RTX 3090, a zieloni potrzebowali dwóch miesięcy, aby na rynek wszedł RTX 3070.

Źródło: Videocardz.

Sprawdź również inne nasze artykuły z kategorii nowe technologie.

Kategoria artykułu
Nowe technologie
Łukasz Łyszcz

Interesuję się głównie nowymi technologiami, ale lubię też prześledzić ważniejsze mecze piłki nożnej czy obejrzeć wyścig Formuły 1. Jakiś czas temu upodobałem sobie pisanie tekstów i prawdopodobnie wpadłeś na mój opis, zaraz po skończeniu czytania moich wypocin w "artykule", albo "recenzji".

Możliwość opublikowania komentarza wyłączona.