157
Views

Samsung to lider rynku składanych smartfonów. W swojej ofercie posiada dwa modele, które doczekały się już trzech generacji. W sieci pojawiły się przecieki dotyczące modelu Samsung Galaxy Z Fold 4. Kiedy możemy się spodziewać smartfona?

Samsung Galaxy Z Fold 4 na renderach

Rynek składanych smartfonów powoli się powiększa, a zdecydowanie największą ofertę tego typu telefonów ma Samsung. Południowokoreański producent oferuje modele Galaxy Z Fold i Galaxy Z Flip. Oba z nich doczekały się już trzeciej generacji. Branża smartfonów nie lubi stagnacji, dlatego też co chwila słyszymy o nowych, nadchodzących modelach. Tak samo jest w przypadku smartfona Samsung Galaxy Z Fold 4. 

Przeczytaj także: Apple zamieni złącze Lightning na USB typu C w 2023 roku!

W sieci pojawiły się przecieki, a konkretnie rendery nadchodzącego składanego smartfona południowokoreańskiego producenta. Nieoficjalne grafiki przedstawiające model Samsung Galaxy Z Fold 4 zostały udostępnione przez serwis SmartPrix i bazują na przeciekach rzetelnego źródła, Onleaks. Czego zatem możemy się spodziewać po smartfonie?

Zmian nie będzie dużo, ale będą kluczowe

Nadchodzący Samsung Galaxy Z Fold 4 ma oferować podobny design do swojego poprzednika. Znajdziemy tutaj 6,2-calowy wyświetlacz umieszczony na froncie smartfona oraz ekran główny o przekątnej 7,6-cali. Grafiki sugerują, że producent przemodelował konfiguracje kamer głównych i układ będzie przypominał ten znany z Galaxy S22 Ultra. 

Samsung Galaxy Z Fold 4 będzie wyposażony w kamerę ukrytą pod ekranem. Poprzednia generacja korzystała z tego samego rozwiązania, jednak nie spisywało się ono zbyt dobrze. W przypadku tegorocznego modelu możemy liczyć na lepszą jakość zdjęć i wydajności. Z tyłu znalazły się trzy kamery, jednak nie zdradzono szczegółów odnośnie do ich specyfikacji. Nie ma też informacji na temat rysika S-Pen, który rzekomo miał znaleźć się w zestawie. 

Telefon ma zadebiutować latem tego roku.

Źródło: SmartPrix/@OnLeaks

Kategoria artykułu
Nowe technologie
Karol Snopek

Sport i nowe technologię to dziedziny, w których czuję się najlepiej. Nie widzę świata poza Boston Celtics i tym co dzieje się w NBA. Wielki fan J. Cole i muzyki spod gatunku R'n'B!

Możliwość opublikowania komentarza wyłączona.