117
Views

Zdaje się, że szykuje nam się naprawdę duża współpraca pomiędzy dwoma gigantami technologicznymi. Jak donoszą koreańskie media, prezes firmy Intel spotkał się w tym tygodniu z wiceprezesem przedsiębiorstwa Samsung, co może oznaczać, że amerykański gigant chce rozszerzyć chipsetów poza TSMC.

Samsung i amerykańska firma nawiążą współpracę?

Współprace pomiędzy gigantami technologicznymi zawsze elektryzują i perspektywa wspólnego projektu jest bardzo ciekawa. Wydaje się, że wkrótce Samsung oraz Intel połączą siły w procesie tworzenia chipsetów. Jak podaje południowokoreański dziennik The Korea Heral, Pat Gelsinger, prezes gigatna z Santa Clara w tym tygodniu przyjechał do Seulu, gdzie spotkał się z Lee Jae-Yongiem, wiceprezesem koreańskiego giganta.

zwijany wyświetlacz samsung intel
Samsung i Intel rozpoczną współpracę? Doszło do spotkania szefów obu firm

Obaj panowie odbyli rozmowę, jednak jej przebieg i cel nie jest nam zanany. Specjaliści twierdzą, że istnieje duże prawdopodobieństwo, że amerykański gigant zdecyduje się na podjęcie współpracy z południowokoreańskim gigantem technologicznym w kwestii produkowania własnych chipów. Na spotkaniu brało udział wielu dyrektorów koreańskiej firmy, w tym szef ds. chipsetów, Roh Tae-moon.

Intel chce odzyskać pozycję na rynku

Do tej pory Niebiescy nie tylko samodzielnie odlewali swoje chipy, ale również zlecał tę pracę firmie TSMC. Bardzo możliwe, że “Niebiescy” będą jeszcze bardziej chcieli usprawnić produkcję swoich chipsetów, dlatego też prezes firmy spotkał się z przedstawicielami koreańskiego przedsiębiorstwa w kwestii odlewania tych układów. Miałoby to zabezpieczyć firmę z Santa Clara w razie kolejnych obostrzeń dotyczących pandemii COVID-19 i usprawnienia produkcji.

Przeczytaj także: Sony. Rosjanie chcą odszkodowania za zablokowanie PS Store!

Niebiescy w ostatnim czasie stracili pozycję lidera w swojej branży, którą przejęło oczywiście AMD. Firma z Santa Clara chce jednak ją odzyskać i rozpoczęcie współpracy z południowokoreańskim producentem miałoby w tym pomóc.

Źródło: TheRegister

Kategoria artykułu
Biznes · Nowe technologie
Karol Snopek

Sport i nowe technologię to dziedziny, w których czuję się najlepiej. Nie widzę świata poza Boston Celtics i tym co dzieje się w NBA. Wielki fan J. Cole i muzyki spod gatunku R'n'B!

    Możliwość opublikowania komentarza wyłączona.