Po 16 latach gry w barwach Realu Madryt Sergio Ramos odchodzi z hiszpańskiego klubu. Wieloletni kapitan “Królewskich” zdaje się wybrał już klub, do którego dołączy. Będzie to półfinalista Ligi Mistrzów.

Real Madryt żegna swojego kapitana

16 lat, 671 występów, w których zdobył 101 bramek i 40 asyst – wieloletni kapitan Realu Madryt rozstaje się ze swoim klubem. 35-letni Sergio Ramos zdecydował się na krok w stronę piłkarskiej emerytury. Do klubu ze stolicy z Hiszpanii trafił w 2005 roku, Real zapłacił za niego Sevilli 27 milionów euro. Ramos, pod względem występów plasuje się jedynie za innymi legendami “Królewskich” – Raulem Gonzalezem, Ikerem Casillasem i Manolo Sanchisem.

Sergio Ramos wybrał klub? Kierunek nie zaskakuje
Po 16 latach Ramos opuszcza Santiago Bernabeu.

Powodem rozstania się ze swoich klubem były komplikacje związane z nowym kontraktem. Umowa zawodnika wygasa 30 czerwca tego roku. Sergio Ramos nie potrafił porozumieć się w sprawie przedłużenia kontraktu z Florentiono Perezem. Środkowy obrońca nie ukrywa jednak, że wolałby pożegnać się z klubem w zupełnie inny sposób. Wiele lat grał przy pełnych trybunach i tak chciałby odejść. Nie jest to mu jednak dane, jednak sam przyznał, że jeszcze wróci na Santiago Bernabeu.

Sergio Ramos wybrał już nowy klub?

30 czerwca Sergio Ramos zostanie wolnym agentem. Oznacza to, że może zagrać, gdzie mu się podoba. Według hiszpańskiego dziennika “AS”, Sergio Ramos wybrał już swój następny przystanek. Hiszpan prawdopodobnie przeniesie się do Paryża, gdzie zasili Paris Saint-Geramin.

sergio ramos
Taki scenariusz wkrótce stanie się rzeczywistością?

Według źródeł dziennika “AS” Sergio Ramos chce zagrać dla Marco Pochettino. Głównym powodem jest fakt, że trener PSG pochodzi z hiszpańskojęzycznego kraju. Co więcej, Hiszpan będzie miał bardzo blisko do swojego kraju, dlatego też zdecydował się na wybór Francji. Agenci piłkarza rzekomo rozpoczęli już rozmowy z klubem ze stolicy Francji.