116
Views

Od dawna mówi się, że Google pracuje nad składanym smartfonem. Część źródeł wspominało, że firma wprowadzi na rynek składany smartfon Pixel Fold w 2021 roku. Chociaż tak się nie stało, młyn plotek twierdzi, że amerykański gigant uruchomi składany telefon w 2022 roku. W tej chwili nie ma oficjalnego słowa od firmy, lecz jest to bardzo prawdopodobne. Jeszcze w listopadzie 2021 roku serwis 9to5Google ujawnił, że natknął się na kluczowe informacje o nadchodzącym składanym telefonie Pixel. Model o nazwie kodowej “Pipit” znaleziono w pliku APK aplikacji Google Camera. Teraz, to samo urządzenie podobno złożyło wizytę w Geekbench. Pojawienie się urządzenia na stronie benchmarkingowej jest dobrą wskazówką, że urządzenie nie tylko istnieje, ale również firma przeprowadza wewnętrzne badania i testy.

Przed oficjalną premierą, Geekbench listing ujawnił kilka kluczowych cech urządzenia. Wiadomo, że sercem urządzenia jest Google Tensor chip o bazowej częstotliwości taktowania 1,80GHz. Z kodu źródłowego wynika, że cztery rdzenie taktowane są wyżej wymienionym zegarem, dwa pracują z częstotliwością 2,80GHz, a pozostałe na poziomie 2,25GHz. Układ graficzny to dobrze znany Mali G78. Model ten posiada 12GB pamięci operacyjnej oraz 256 lub 512GB pamięci wewnętrznej. Pracuje pod kontrolą Androida 12. W teście jednordzeniowym urządzenie zdobyło 4811 punktów, natomiast w wielordzeniowym zanotowało 11 349 punktów.

Pixel

Aparat, cena

Główny obiektyw to IMX363 o rozdzielczości 12MP, wraz z towarzyszącym mu szerokokątnym Sony IMX386. Spekuluje się, że znajdzie się również 8MP aparat IMX355, który stanowi trzecie oczko głównego aparatu, a także zagości w wyświetlaczu. Wyciek informacji o aparatach Pixel Pipit sugeruje, że nie będzie on w stanie zaoferować najwyższej klasy doświadczeń fotograficznych, jak Pixel 6 i 6 Pro. Mam również jeszcze jedną przykrą informację – pozostałe szczegóły dotyczące składanego modelu zostały utajnione.

Przechodząc do kwestii ceny – zapewne będzie wysoka, klasycznie jak w przypadku wielu innych składanych telefonów. Część osób może jest w stanie wykorzystać potencjał tego typu urządzeń, jednak dla zwykłego użytkownika to mało intuicyjny telefon, który nie dość, że swoje kosztuje to również nie oferuje najwyższej jakości podzespołów.

Kategoria artykułu
Nowe technologie

Możliwość opublikowania komentarza wyłączona.