Smartfony Honor również bez wsparcia dla usług Google

Marka Honor była swego czasu mniejszą siostrą Huawei. W związku z nałożonymi sankcjami przez rząd USA i znalezienie się na czarnej liście Honor odłączył się od Huawei. To jednak nie pomogło, ponieważ smartfony Honor również nie będą wspierane przez Google.

Smartfony Honor z systemem Android, ale bez wsparcia dla usług Google

Huawei w dalszym ciągu odczuwa skutki konfliktu na linii producent – rząd USA. Chiński producent został wpisany na czarną listę i nie może korzystać z usług amerykańskich firm. Największym ciosem okazał się brak wsparcia dla usług Google, przez co sprzedaż smartfonów chińskiego producenta poszła mocno w dół. Przez to też Huawei zdecydował się na wdrożenie swojego własnego systemu HarmonyOS 2.0.

Przeczytaj także: Usługi Google znów na smartfonach Honor. O jakie modele chodzi?

Drogą Huawei nie chciała pójść marka Honor. Niegdyś identyfikująca się z gigantem technologicznym, dziś całkowicie niezależna. Smartfony Honor cechowały się świetnym wykonaniem oraz wysoką wydajnością. Z racji tego, że marka była powiązana z Huawei, Honor również stracił wsparcie dla usług Google i trafił na czarną listę. Producent smartfonów próbował odwrócić decyzję sądu stając się niezależnym, jednak to nie podziałało, co wywołało niemały szok w świecie technologicznym.

Wydawało się, że wszystko skończy się happy-endem

Smartfony Honor nie chciały pójść drogą Huawei. Marka całkowicie odcięła się od chińskiego producenta, dzięki czemu istniała wysoka szansa na to, że rząd USA cofnie swoją decyzję. To był plan na powrót na globalny rynek. Honor rozpoczęło ponową współpracę z takimi markami jak Microsoft, AMD, Qualcomm czy Intel. Niestety, w przypadku Google się to nie udało.

Smartfony Honor nie zaoferują dostępu do usług Google.
Honor nie uzyskał autoryzacji Google na usługi GMS.

Marka Honor nie uzyskała autoryzacji Google na system Android z GMS. To oznacza, że smartfony Honor, które w przyszłości trafią na rynek, nie będą mogłby korzystać z usług Google Mobile Services. Producent ma nadzieję, że sytuacja ta w niedalekiej przyszłości ulegnie zmianie.

Dołącz do newslettera

Popularne artykuły

Awans reprezentacji Polski w rankingu FIFA!

Awans reprezentacji Polski w najnowszym wirtualnym rankingu FIFA. Dzięki...

Leo Messi w MLS! Argentyńczyk blisko porozumienia!

Leo Messi w MLS to coś, o czym mówiło...

Star Wars Squadrons za darmo! Jak odebrać grę?

Star Wars Squadrons za darmo? Tak! Gra, która została...

Apple może kupić Manchester United? Jest jednym z trzech zainteresowanych!

Rodzina Glazerów od lat jest właścicielem legendarnego klubu z...

Infantino nazwany klaunem! Ostre słowa komentatora!

Gianni Infantino nie jest lubianą postacią w świecie piłkarskim....


Karol Snopek
Karol Snopek
Sport i nowe technologie to dziedziny, w których czuję się najlepiej. Nie widzę świata poza Boston Celtics i tym co dzieje się w NBA. Wielki fan J. Cole i muzyki spod gatunku R'n'B!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj
Captcha verification failed!
Ocena użytkownika captcha nie powiodła się. proszę skontaktuj się z nami!