Smartfony z 5G sprzedają się już lepiej niż te z 4G

Sieć 5G to przyszłość telekomunikacji, dlatego na rynku co chwila pojawiają się smartfony, które ją obsługują. Okazuje się, że telefony obsługujące ten sygnał sprzedają się już lepiej, niż te, które posiadają jedynie 4G.

Smartfony z 5G sprzedają się lepiej niż te z 4G

Technologia 5G daje nam o wiele więcej możliwości i nie chodzi tutaj tylko o większą prędkość internetu. Nowy standard przyczynia się do rozwoju nowoczesnych rozwiązań, które w przyszłości będziemy mogli wykorzystać w codziennym życiu. Szybszy przesył danych i większa przepustowość to większe pole manewru dla nauki i jej rozwiązań.

Obecnie tę sieć najczęściej wykorzystujemy jednak w smartfonach. Urządzeń obsługujących to pasmo jest coraz więcej, dlatego też ich ceny idą w dół, co bezpośrednio przenosi się na ich sprzedaż. Counterpoint Research przeprowadziło analizę rynku, z której wynika, że smartfony kompatybilne z 5G prześcignęły już te z 4G w kwestii sprzedaży.

Sieć jest stale rozwijana

Sieć rozwija się z dnia na dzień i co chwila powstają nowe stacje bazowe, które zwiększają jej zasięg. Konsumenci coraz częściej decydują się więc na zakup urządzenia, który obsługuję tą technologię. Widać to oczywiście po analizie rynku. Counterpoint Research udostępniło dane, które pokazują, że na rynku sprzedaje się więcej smartfonów z 5G niż z 4G.

Według szacunków 51 proc. telefonów sprzedawanych na rynku obsługuje najnowszą technologię telekomunikacji. Mówimy tutaj o wynikach z całego świata. Największy wzrost popularności smartfonów obsługujących najnowszą sieć zanotowano w Chinach, Ameryce Północnej i Europie Zachodniej. Dane pokazują, że w Państwie Środka aż 84 proc. sprzedanych w styczniu smartfonów obsługiwało 5G. W Ameryce Północnej było to 73 proc., a w Europie Zachodniej 76 proc.

sieć 5g smartfony sprzedaż
Smartfony z 5G sprzedają się już lepiej niż te z 4G

Źródło: Counterpoint Research

Dołącz do newslettera

Popularne artykuły

Intel prezentuje 13 generację procesorów Intel Core

Podczas konferencji Innovation Pat Gelsinger, Intel zaprezentował także 13...

Playstation 5 złamane! Hakerzy wygrali z zabezpieczeniami

Hakerom udało się złamać zabezpieczenia, czy też ograniczenia w...

T-mobile wprowadza swoją markę smartfonów z 5G. T Phone 5G

Według badań wynika, że ponad połowa Polaków korzysta ze...

UOKiK wygrywa w sądzie z właścicielem sieci Biedronka

Sąd podtrzymał decyzję UOKiK odnośnie kary 115 milionów złotych...

Kolejny problem Samsunga! Puchnące baterie we flagowcach!

Wygląda na to, że youtuber posługujący się pseudonimem Mrwhosetheboss...
Karol Snopek
Karol Snopek
Sport i nowe technologie to dziedziny, w których czuję się najlepiej. Nie widzę świata poza Boston Celtics i tym co dzieje się w NBA. Wielki fan J. Cole i muzyki spod gatunku R'n'B!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj