110
Views

Sieć 5G to przyszłość telekomunikacji, dlatego na rynku co chwila pojawiają się smartfony, które ją obsługują. Okazuje się, że telefony obsługujące ten sygnał sprzedają się już lepiej, niż te, które posiadają jedynie 4G.

Smartfony z 5G sprzedają się lepiej niż te z 4G

Technologia 5G daje nam o wiele więcej możliwości i nie chodzi tutaj tylko o większą prędkość internetu. Nowy standard przyczynia się do rozwoju nowoczesnych rozwiązań, które w przyszłości będziemy mogli wykorzystać w codziennym życiu. Szybszy przesył danych i większa przepustowość to większe pole manewru dla nauki i jej rozwiązań.

Obecnie tę sieć najczęściej wykorzystujemy jednak w smartfonach. Urządzeń obsługujących to pasmo jest coraz więcej, dlatego też ich ceny idą w dół, co bezpośrednio przenosi się na ich sprzedaż. Counterpoint Research przeprowadziło analizę rynku, z której wynika, że smartfony kompatybilne z 5G prześcignęły już te z 4G w kwestii sprzedaży.

Sieć jest stale rozwijana

Sieć rozwija się z dnia na dzień i co chwila powstają nowe stacje bazowe, które zwiększają jej zasięg. Konsumenci coraz częściej decydują się więc na zakup urządzenia, który obsługuję tą technologię. Widać to oczywiście po analizie rynku. Counterpoint Research udostępniło dane, które pokazują, że na rynku sprzedaje się więcej smartfonów z 5G niż z 4G.

Według szacunków 51 proc. telefonów sprzedawanych na rynku obsługuje najnowszą technologię telekomunikacji. Mówimy tutaj o wynikach z całego świata. Największy wzrost popularności smartfonów obsługujących najnowszą sieć zanotowano w Chinach, Ameryce Północnej i Europie Zachodniej. Dane pokazują, że w Państwie Środka aż 84 proc. sprzedanych w styczniu smartfonów obsługiwało 5G. W Ameryce Północnej było to 73 proc., a w Europie Zachodniej 76 proc.

sieć 5g smartfony sprzedaż
Smartfony z 5G sprzedają się już lepiej niż te z 4G

Źródło: Counterpoint Research

Kategoria artykułu
Nowe technologie
Karol Snopek

Sport i nowe technologię to dziedziny, w których czuję się najlepiej. Nie widzę świata poza Boston Celtics i tym co dzieje się w NBA. Wielki fan J. Cole i muzyki spod gatunku R'n'B!

Możliwość opublikowania komentarza wyłączona.