sony playstation ps store
Sony jeszcze bardziej skupi się na innych platformach.

Sony szykuje się na kolejne przejęcia? Zatrudniono odpowiedniego eksperta

W ostatnim czasie „wojna” Sony i Microsoftu przeszła na poziom przejmowania kolejnych studiów gier. Gigant z Redmond przejął Activision-Blizzard, natomiast Japończycy kupili Bungie. Producent z Kraju Kwitnącej Wiśni nie zamierza przestawać i zatrudnił eksperta, który ma zająć się tego typu sprawami.

Sony planuje kolejne przejęcia?

Sony z powodzeniem zamknęło przejęcie studia Bugnie, które odpowiedzialne jest m.in. za stworzenie serii Destiny. Wiele wskazuje na to, że japoński gigant nie zaprzestanie na tym ruchu. Firma podobno przymierza się do kolejnych przejęć, przez co zatrudniła Gregory’ego McCurdy’ego.

Przeczytaj także: Konsole Xbox Series X/S z jeszcze szybszym uruchamianiem!

McCurdy ostatnie 7 lat spędził w Uberze, w którym kierował zespołem do spraw antymonopolowych na terenie Stanów Zjednoczonych. To nie bedzie jego pierwsze stanowisko w branży gier, ponieważ przepracował u Microsoftu aż 15 lat. W Sony McCurdy zajmie stanowisko głównego doradcy ds. konkurencji i regulacji na rynek światowy.

playstation 4 sony playstation 5
Sony szykuje się na kolejne przejęcia? Zatrudniono odpowiedniego eksperta

Gigant przejął platformę do rozgrywek sieciowych i organizowania turniejów

Sugeruje się, że zatrudnienie Gregory’ego McCurdy’ego to przygotowanie się do kolejnych przejęć przez Sony. W ostatnim czasie japoński gigant zdecydował się na zakup repeat.gg, czyli platformy stworzonej z myślą o rozgrywkach sieciowych i organizowaniu turniejów w takich grach jak Lol, DOTA 2, CoD: Warzone, Fortnite i PUBG. Platforma zrzesza ponad 2 miliony użytkowników.

Temat przejęcia platformy repeat.gg skomentował wiceprezydent ds. globalnej sceny gier competetive Sony, Steven Roberts. Według niego japoński gigant chce zapewnić rywalizację graczom na szeroką skalę, zdecydowanie większą niż dotychczas. To potwierdza, że na oku giganta nie znajdują się same studia deweloperskie!

Źródło: PSU