Connect
To Top

Tania myszka dla graczy – NTT Hiro Gecko

Gaming, a także e-sport rozwija się w nieprawdopodobnie szybkim tempie. Nie dziwi mnie to wcale. Ludzie lubią grać w gry, produkcje są coraz ciekawsze, posiadają coraz bardziej realistyczną grafikę. Turnieje e-sportowe zrzeszają tysiące, a nawet setki tysięcy ludzi na całym świecie. Dotarła do mnie do testów tania mysz dla graczy NTT Hiro Gecko. Sprawdźmy czy nadaje się do grania w gry.

Myszka od NTT, czyli czym jest HIRO?

Zacznijmy od tego, że NTT jest jednym z największych przedsiębiorstw produkujących komputery stacjonarne. Firma działa od 27 lat stając się jednym z najbardziej doświadczonych w swojej branży. NTT stworzyło swoją markę komputerów i akcesoriów dla graczy. Stąd właśnie test na naszym portalu myszki gamingowej Hiro Gecko.

 

Wygląd zewnętrzny

Mysz dla graczy, którą miałem okazję testować oferuje klasyczny jak na sprzęt gamingowy design. Gdybyśmy pominęli znajdujące się na lewej krawędzi przyciski można by śmiało powiedzieć, że jest to gryzoń zarówno dla prawo, jak i leworęcznych osób. Hiro Gecko pokryta jest gumową powłoką. Dzięki temu oferuje ona bardzo dobre trzymanie co jest ważne podczas szybkich akcji w grach typu FPS. Myszka jest co prawda dość spora (120 x 70 x 33 mm), jednak z racji wagi wynoszącej 110 g leży bardzo dobrze w dłoni.

Oprócz dwóch głównych przycisków oraz scrolla producent umieścił przycisk do zmiany rozdzielczości. Jak widać na zdjęciach na górnej części myszki umieszczono przerywane linie LED. Ich kolor zmienia się wraz z danym ustawieniem rozdzielczości. Myszka wyposażona jest w trzy teflonowe ślizgacze, a wbudowane przeciwwagi zapewniają płynność ruchu. Gryzoń wyposażony jest w przewód 1,5 m z oplotem zakończony wtyczką USB 2.0.

Testy praktyczne

Zacznijmy od parametrów technicznych. Myszka Hiro Gecko wyposażona jest w czujnik optyczny, który oferuje maksymalną prędkość rzędu 30 ips, przyspieszenie 8G, częstotliwość raportowania 500 Hz, a próbkowania 4500 fps. Możemy wybrać jedną z czterech dostępnych rozdzielczości: 600, 1200, 1800 lub 2400 DPI.

W praktyce oznacza to dość dobrą reakcję w dynamicznych rozgrywkach. Oczywiście pamiętajmy, że jest to budżetowy model, który kosztuje około 69 złotych, dlatego też wydaje mi się, że producent tą myszką celuje w początkujących graczy lub tych z ograniczonym budżetem. Tak czy inaczej w kwestii spasowania elementów czy doboru materiału jest naprawdę dobrze. Technicznie myszka również daje sobie radę. Jedyne czego mógłbym się przyczepić to brak możliwości ustawień za pomocą oprogramowania. Nie jest to jednak wada, ponieważ myszka jest tak prosta w obsłudze, że jest to raczej zbędny dodatek. 

Podsumowanie

Czas na podsumowanie testu myszki Hiro Gecko. NTT przygotował naprawdę dobrego gryzonia dla graczy. Nie jest to oczywiście szczyt marzeń, jednak do sporadycznego grania w zupełności się nadaje. Jeśli więc szukasz myszki, która nie będzie droga, jednak jej parametry pozwolą na komfortowe granie w gry, np. typu FPS to trafiłeś idealnie. Hiro Gecko będzie dobrym wyborem.

More in Gry

MenWorld.pl to lifestylowy magazyn dla mężczyzn. Na łamach naszej witryny internetowej można przeczytać artykuły z wielu dziedzin, które powinny zainteresować prawdziwego faceta. Nasi redaktorzy tworzą teksty o motoryzacji, podróżach, modzie, nowych technologiach oraz kulturze. Każdego dnia pojawiają się kolejne artykuły pisane w formie blogowej.

Copyright © 2015-2018 MenWorld.pl | DiGnet Media