TelForceOne wychodzi z giełdy. Trudna sytuacja właściciela myPhone?

Segment marek B jest trudny. Właściciel myPhone zdaje sobie z tego sprawę.

Prezes TelForceOne wspomina o trudnej sytuacji rynkowej w branży GSM. Zastanawia się, czy spółka nie wymaga przebudowy i reorganizacji. To właśnie przez to chce wyjść z giełdy. Pozwoliłoby to na uniknięcie kosztów i obowiązków związanych ze statusem giełdowym. Sawicki daje akcjonariuszom możliwość wyjścia z inwestycji z dużą premią wobec kursu w dniu ogłoszenia wezwania. Ci, którzy zdecydują się na pozostaniu z TelForceOne muszą być świadomi aktualnej sytuacji i wyzwań, które stoją przed spółką.

Sebastian Sawicki wspomina także o dynamicznej sytuacji – w branży GSM momentalnie wręcz można stracić na atrakcyjności co może sprowadzić nie lada problemy na spółkę. W naszym kraju aż pięć marek B walczy w swoim segmencie. Większość z nich nie podlega giełdowym obowiązkom informacyjnym. Prezes spółki zaznacza, że marże są coraz niższe a konkurencja działa coraz ostrzej, także ta zagraniczna.

tfo_grupa

TelForceOne wyjdzie z Giełdy Papierów Wartościowych?

Jest to całkiem możliwe. Sawicki obecnie nie przewiduje dodatkowych działań, jednak zgodnie z możliwościami finansowymi oraz oczywiście prawem będzie dążył do wycofania TelForceOne z giełdy. Główny akcjonariusz zaznaczył, że kurs akcji spadał od dłuższego czasu. Zarząd firmy ma jedynie wpływ na wyniki, nie na sytuację giełdową.

TelForceOne jest jednym z czołowych polskich importerów, a także producentów i dystrybutorów urządzeń mobilnych. Spółka ta tworzy grupę kapitałową notowaną na warszawskiej giełdzie od marca 2007.

TelForceOne
TelForceOne – siedziba spółki

 

Źródło: Money.pl.

Dołącz do newslettera

Popularne artykuły

KSI okradziony przez pracownika YouTube! Poważne oskarżenia!

KSI to jeden z najpopularniejszych YouTuberów na świecie. Jest...

Apple zagroziło usunięciem Twittera z App Store? Co na to Musk?

Echa przejęcia serwisu społecznościowego przez Elona Muska ciąg dalszy....

Mandat za opony? Sprawdź, czy Ty też możesz go dostać!

Zima rozkręciła się na dobre. Wielu kierowców na ostatnią...

Przejechał Porsche 911 Turbo ponad milion kilometrów

Niektórzy są tak przywiązani do swoich aut, że pokonują...


Daniel Laskowski
Daniel Laskowskihttp://menworld.pl
Jestem pomysłodawcą magazynu, który właśnie przeglądasz. Miałem okazję pisać treści dla wielu portali internetowych, a także gazet takich jak PC World. Interesuję się nowymi technologiami, motoryzacją (przede wszystkim samochodami, chociaż coraz mocniej patrzę w kierunku motocykli typu bobber) oraz muzyką. Nie skupiam się jednak na jednym gatunku. Słucham zarówno jazzu, jak i muzyki elektronicznej. Na łamach MenWorld.pl zajmuję się zarówno tworzeniem treści, jak i zarządzaniem całym portalem.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj
Captcha verification failed!
Ocena użytkownika captcha nie powiodła się. proszę skontaktuj się z nami!