130
Views

Damskie półki wprost uginają się pod ciężarem dziesiątek par butów. Mnóstwo kolorów, wzorów i motywów jedynie komplikuje poranki czy wieczorne wyjścia na imprezy niemal każdej kobiety. Tymczasem mężczyzna potrzebuje zaledwie kilku uniwersalnych par obuwia, które doskonale sprawdzi się w każdych sytuacjach – czy to tych odświętnych, czy tych bardziej kryzysowych i „brudnych”. Trapery męskie stanowią jedną z ważniejszych pozycji, która z pewnością przyda się większości panów i świetnie zastąpi co najmniej kilka wymyślnych rodzajów obuwia.

Trapery – buty na zimę czy całoroczne?

Posiadając trapery męskie nie trzeba zastanawiać się nad koniecznością obuwia na jesień, wiosnę czy nawet zimę. Dobrze dobrane, solidne obuwie może doskonale sprawdzić się w różnej pogodzie i bardzo zróżnicowanych warunkach.

Trapery męskie to najogólniej mówiąc pełne, dobrze zabudowane buty wiązane wyposażone w sztywną podeszwę. Często są nieco wyższe i sięgają powyżej kostki. Tradycyjnie cechowały się one raczej sportowym charakterem. W świetle obecnych, niezwykle szybko zmieniających się trendów, coraz częściej znaleźć możemy również trapery o znacznie bardziej eleganckim wyglądzie. Nie są to oczywiście buty do garnituru, ale nierzadko mogą dobrze sprawdzić się w sytuacjach, które wymagają nieco bardziej odświętnego ubioru.

Część traperów męskich jest dodatkowo ocieplona. Inne stanowią jedynie zabudowane, ale nieocieplane obuwie na cieplejsze dni. Tego rodzaju buty wyposażone są zazwyczaj w wysoką podeszwę z tworzywa sztucznego, która ma za zadanie izolować od mokrego lub zimnego podłoża. Dzięki temu trapery sprawdzą się dobrze podczas jesiennych deszczów lub zimowo-wiosennych roztopów. W naszym klimacie nieocieplane buty ponad kostkę prawdopodobnie zapewnią pełen komfort termiczny także w mroźniejszych miesiącach. Jeśli nastawiamy się jednak na bardzo niskie temperatury, warto wybrać buty z wewnętrznym ociepleniem.

Sprawdź również nasze artykuły z kategorii moda męska.

Buty na co dzień i do zadań specjalnych

Trapery męskie sprawdzą się jako uzupełnienie codziennego stroju. Dodatkowo mogą stanowić obuwie do uprawiania niektórych sportów, takich jak spacery, nordic walking, chodzenie po górach czy inne aktywności w trudnym terenie. Cechują się one wysoką odpornością na uszkodzenia i warunki pogodowe. Jeśli planujemy wykorzystywać obuwie w bardzo błotnistym terenie, warto wybrać model z dobrą membraną gwarantującą nieprzemakalność.

Skórzane lub syntetyki – jakie trapery męskie wybrać?

W sklepach internetowych znaleźć można bogaty wybór traperów męskich. Obuwie to zyskało w ostatnich latach znaczną popularność głównie ze względu na swoją uniwersalność i prostotę. Oferują je znane sklepy obuwnicze, takie jak CCC. Z oferty skorzystać można zarówno stacjonarnie, jak i przez Internet, co dodatkowo ułatwia zakupy.

Trapery męski mogą być wykonane z materiału syntetycznego lub skóry. Oba rodzaje posiadają swoje zalety. Materiał syntetyczny jest przede wszystkim bardzo łatwy w pielęgnacji. Wystarczy woda i środek chemiczny, aby bez problemu pozbyć się nawet największego brudu. Niemniej jednak buty skórzane również mają swoich miłośników, którzy cenią ten naturalny materiał za jego wygodę. Niezaprzeczalny jest fakt, że to właśnie buty skórzane najlepiej dostosowują się do kształtu stopy, gwarantują pełen komfort i brak obtarć. Wszystko zależy więc od indywidualnych preferencji i planowanego przeznaczenia produktu.

Kategoria artykułu
Moda męska
Wpis partnerski

MenWorld.pl to lifestylowy magazyn dla mężczyzn. Na łamach naszej witryny internetowej można przeczytać artykuły z wielu dziedzin, które powinny zainteresować prawdziwego faceta. Nasi redaktorzy tworzą teksty o motoryzacji, podróżach, modzie, nowych technologiach oraz kulturze. Każdego dnia pojawiają się kolejne artykuły pisane w formie blogowej.

Możliwość opublikowania komentarza wyłączona.