151
Views

Elon Musk kilka dni temu mocno skrytykował politykę Apple i podkreślił, że prowizja giganta z Cupertino jest zdecydowanie za wysoka. Firma z Kalifornii zagroziła, że usunie serwis społecznościowy Muska ze swojego sklepu. Miliarder odpowiedział. Okazuje się, że Twitter Blue będzie droższy dla osób, które płacą poprzez iOS.

Wojna pomiędzy gigantem technologicznym a Elonem Muskiem nabiera rozpędu

Apple pobiera 30 proc. prowizji z zarobków z aplikacji oraz blokuje możliwość pobierania płatności poza swoim systemem. To oczywiście spotkało się z dużym oburzeniem, a swoje największe sprzeciwy wygłosił Elon Musk. Gigant technologiczny dość mocno skomentował sprawę i zagroził, że serwis społecznościowy zostanie zablokowany lub usunięty z App Store.

apple logo iphone/ Wynajem iPhone? Apple ma w planach wprowadzić taką opcję, Masz urządzenie Apple? Dla ciebie Twitter Blue będzie droższy. I to dużo droższy!
Niedawno Musk skomentował ogromną prowizję Apple od zarobku z aplikacji. Gigant zagroził usunięciem Twittera z App Store.

Przeczytaj także: Apple zagroziło usunięciem Twittera z App Store? Co na to Musk?

Po jakimś czasie Elon Musk spotkał się z Time Cookiem, co mogło sugerować, że obie strony zażegnają konflikt i wszystko wróci do normy. Tak się jednak nie stało, ponieważ ekscentryczny miliarder wykonał ruch, którego nikt się nie spodziewał. Okazuje sie, że Twitter Blue będzie droższy dla osób, które płacą za niego za pośrednictwem systemu iOS.

Płacisz z iOS? Twitter Blue będzie droższy!

Twitter Blue to usługa, która daję więcej funkcji niż podstawowa wersja serwisu społecznościowego. Jest to również sposób na weryfikację swojego konta – po opłaceniu subskrypcji mamy przy naszej nazwie znaczek, który wcześniej zarezerwowany był wyłącznie dla prawdziwych kont celebrytów, drużyn sportowych, osób publicznych czy firm. Subskrypcja kosztuje 8 USD miesięcznie, ale jak się okazuje, teraz ta kwota będzie obowiązywać użytkowników z Androidem i tych, którzy płacą z poziomu Twittera.

Jeśli posiadasz urządzenie Apple i za jego pośrednictwem płacisz za Twitter Blue, to musisz się przygotować na to, że cena comiesięcznej subskrypcji wzrośnie. Według informacji usługa ma kosztować nawet 11 USD, co jest 57 proc. wzrostem! W taki sposób właśnie Elon Musk wziął odwet na ogromnej prowizji Apple – będą za nią płacić użytkownicy produktów amerykańskiego giganta.

twitter, weryfikacja na Twitterze, Masz urządzenie Apple? Dla ciebie Twitter Blue będzie droższy. I to dużo droższy!
Masz urządzenie Apple? Dla ciebie Twitter Blue będzie droższy. I to dużo droższy!

Źródło: Twitter

Tagi:
Kategoria artykułu
Internet
Karol Snopek

Sport i nowe technologię to dziedziny, w których czuję się najlepiej. Nie widzę świata poza Boston Celtics i tym co dzieje się w NBA. Wielki fan J. Cole i muzyki spod gatunku R'n'B!

    Możliwość opublikowania komentarza wyłączona.