Wyniki UFC 274 – mistrz bez pasa i brutalne KO.

Fani mieszanych sztuk walki zaliczyli kolejną nieprzespaną noc. UFC 274 za nami, była to gala pełna emocji! 

Charles Oliveira bez pasa pomimo wygranej! 

Mistrz wagi lekkiej, Charles “Do Bronx” Oliveira, miał spore problemy ze zrobieniem limitu wagowego przed galą i finalnie nie zdołał zmieścić się w ustawowych 70 kg. Efektem tego było odebranie mu mistrzowskiego pasa i połowy “wypłaty” za walkę. Do starcia z Justinem Gaethje doszło, jednak tylko “The Highlight” mógł wyjść zwycięsko z pasem, jeśli pokona Oliveire. Brazylijczyk jednak stanął na wysokości zadania i pokonał Gaethje już w pierwszej rundzie duszeniem zza pleców. Pas wagi lekkiej został “zwakowany”, a były mistrz będzie miał szansę go odzyskać w kolejnej walce o tytuł.  

UFC 274 Esparza pokonała Rose Namajunas 

Walka o pas w kategorii słomkowej kobiet okazała się bardzo trudna dla tych, którzy walczyli w nocy z sennością podczas gali. Broniąca pasa Rose Namajunas bez błysku i sposobu na walkę praktycznie “oddała” swój pas Esparzie. W wymianie w stójce nie było widać chęci, a walka była raczej “przeskakana”. Espraza była dużo bardziej aktywna zapaśniczo, gdyż częściej próbowała obalać. Ostateczny wynik to nie jednogłośna decyzja sędziów na korzyść pretendentki do tytułu. 

Reklama

Sprawdź również: Joanna Jędrzejczyk powraca na UFC 275.

Wyniki UFC 274 – Chandler brutalnie nokautuje Fergusona

Michael Chandler wrócił na zwycięski tory po UFC 274. Chandler to były mistrz wagi lekkiej w federacji Bellator. Dla UFC stoczył już cztery pojedynki ze ścisłą “elitą” kategorii lekkiej UFC. Tym razem wrócił na zwycięskie tory pokonując Tonego Fergusona. Brutalny front kick został “wystrzelony” w drugiej rundzie, a po nim nieprzytomny na matę osunął się “El Cucuy”. Dla Fergusona była to 4 przegrana z rzędu, wielu ekspertów twierdzi, że to najwyższa pora by Tony przeszedł na sportową emeryturę. Michael Chandler za ten efektowny KO dostał bonus w wysokości 50 tysięcy dolarów. 

Źródło zdjęć: portal mmafighting.com.

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Reklama