Usyk vs Joshua 2 – wielki rewanż w sobotę!

Jedno z najbardziej elektryzujących wydarzeń sportowych tego roku już w tę sobotę! Usyk vs Joshua 2 to pojedynek na szczycie wagi ciężkiej!

Powtórka z rozrywki?

Ci, którzy oglądali poprzednie starcie Oleksandra Usyka z AJ mają świadomość tego, jak olbrzymią „pracę domową” musi wykonać Brytyjczyk przed rewanżem. W pierwszym starciu na wszystkich kartach sędziowskich po 12 odbytych rundach dominował Ukrainiec. Joshua przez całą walkę nie mógł znaleźć sposobu na zranienie bardziej mobilnego przeciwnika. Oleksander miał na to starcie „gameplan”, który wykonał perfekcyjnie, a pod względem motorycznym pokazał się ze świetnej strony. W 12 rundzie był bliski znokautowania swojego rywala, jednak zabrakło kilkunastu sekund. Czy Usyk vs Joshua 2 skończy się podobnie?

Usyk vs Joshua 2 – rewanż w Arabii Saudyjskiej.

Planowanie rewanżowego starcia rozpoczęło się zaraz po zakończeniu pierwszej walki we wrześniu zeszłego roku. Anglik po stracie mistrzowskich pasów IBF, WBA i WBO przyznał, że zależy mu na szybkim rewanżu. Wstępny plany mówiły o walce na terenie Ukrainy, jednak z przyczyn oczywistych to starcie nie mogło się odbyć. Pierwsza walka miała miejsce na stadionie Spurs w Tottenhamie, gdzie przeważali kibice AJ. Trudna sytuacja w kraju zmusiła Usyka do zaprzestania treningów. Mistrz zajął się organizacją pomocy, a nawet sam zaciągnął się do wojska jako ochotnik by bronić ojczyzny.

Rewanżowe starcie odbędzie się w nadchodzącą sobotę tj. 20 sierpnia w Arabii Saudyjskiej. Przewidywana godzina rozpoczęcia walki wieczoru to 22:00 czasu polskiego. Transmisję na żywo w Polsce będzie można oglądać na platformie DAZN.

Źródło zdjęć: portal Dazn.com.

Dołącz do newslettera

Popularne artykuły

Nowy Need for Speed Unbound będzie wydany jeszcze w 2022 r

Dosyć długo, bo już trzy lata Electronic Arts każe...

Fabuła God of War Ragnarok będzie długa! Bardzo długa!

Fabuła God of War Ragnarok ma przyciągnąć gracza nie...

Sony zablokuje przejęcie Activision Blizzard przez Microsoft?

O przejęciu Activision Blizzard przez Microsoft dowiedzieliśmy się już...

Poznaliśmy wygląd smartfonu Samsung Galaxy A14

W sieci pojawiły się nowe rendery pokazujące jak może...
Tomasz Chruściel
Tomasz Chruścielhttps://menworld.pl
Pasjonat sportu i motoryzacji. Prywatnie trener personalny z wieloletnim doświadczenie. Moje "działka" to testy aut, aktualizacje z ringów i klatek na świecie oraz nowe technologie. Stay Tuned!