181
Views

Pierwsza generacja Xiaomi Mi Mix Fold pojawiła się kilka miesięcy temu. Ostatnio chiński producent przedstawił drugą generację swojego składanego smartfona. Okazuje się, że w planach najpopularniejszego producenta smartfonów na rynku jest jeszcze jeden model. Urządzenie ma mieć konstrukcję na wzór Motoroli RAZR i Galaxy Z Flip.

Kolejny składak w drodze?

Xiaomi króluje w rankingach największych dostawców smartfonów na rynku. W ostatnich rankingach chiński producent wyprzedził kilkuletniego lidera, czyli Samsunga. Producent z Państwa Środka wyprzedził także Apple. W ofercie producent znajdują się bowiem modele z różnych półek cenowych.

Przeczytaj także: Nowy smartfon Xiaomi na renderach. Będzie sukces?

Oczywiście jak przystało na jednego z najpopularniejszych producentów smartfonów na świecie, Xiaomi w swoim portfolio posiada składany smartfon. Xiaomi Mi Mix Fold ma już dwie generacje i jak się okazuje, wkrótce może do niego dołączyć kolejny model z elastycznym ekranem. Jego konstrukcja będzie jednak nieco inna, przypominająca Motorolę RAZR i Samsunga Galaxy Z Flip.

Nowy składany smartfon Xiaomi na patentach

Drugi składany smartfon Xiaomi nie został jeszcze oficjalne zapowiedziany, jednak w sieci pojawiły się patenty smartfona, które zostały zgłoszone do Chińskiej Krajowej Administracji Własności Intelektualnej (CNIPA). Widać na nim projekt składanego smartfona z klapką, zupełnie jak w przypadku wcześniej wspomnianej konkurencji. Specyfikacja potencjalnego modelu Mi Mix Flip nie jest znana.

xiaomi mi mix flip
Wiemy, jak będzie wyglądał kolejny składany smartfon Xiaomi!

Coś jednak jest na rzeczy, ponieważ producent ten sam projekt zgłosił kilka miesięcy temu do WIPO, czyli Światowej Organizacji Własności Intelektualnej. Smartfon oferuje konstrukcję typu calm-shell i posiada przednią kamerkę z podwójnym obiektywem, która została umieszczona poziomi. Wkrótce zapewne dowiemy się zdecydowanie więcej na temat tego modelu.

Kategoria artykułu
Nowe technologie
Karol Snopek

Sport i nowe technologię to dziedziny, w których czuję się najlepiej. Nie widzę świata poza Boston Celtics i tym co dzieje się w NBA. Wielki fan J. Cole i muzyki spod gatunku R'n'B!

    Możliwość opublikowania komentarza wyłączona.