Connect
To Top

Włamanie na Facebooku. Lepiej zmień hasło

Według informacji, jakie krążą w sieci hakerzy mogli pozyskać dane 50 milionów kont użytkowników. Włamanie na Facebooku zostało dokonane dziś, 28 września br.

Włamanie na Facebooku. Co robić?

Zapewne wielu z Was zauważyło, że sesja w aplikacji wygasła, i musieliście ponownie zalogować się do swojego konta. To przez włamanie na Facebooku, do którego doszło dziś. Hakerzy znaleźli lukę w zabezpieczeniach. Co prawda została ona już zlikwidowana i poinformowano odpowiednie służby o tym ataku, jednak nie wiadomo, czy nie jesteśmy na liście 50 milionów kont do których mają teraz dostęp osoby niepowołane. Krótko mówiąc, lepiej usunąć kon… zmienić hasło.

 

Hakerzy na Facebooku

Programiści odpowiedzialni za Facebooka wylogowali 90 milionów kont z powodu ataku. Hakerom udało się włamanie przez funkcję, która pozwala na oglądanie naszego profilu jako inny użytkownik. Opcja ta została wyłączona. Na chwilę obecną nie wiadomo, czy hakerzy rzeczywiście weszli w posiadanie danych 50 milionów posiadaczy konta na Facebooku. Tak czy inaczej, lepiej być przezornym i w ramach prewencji warto zmienić hasło. Pamiętajcie, aby nie używać tego samego hasła do ważnych dla nas kont… Mam nadzieję, że jest to oczywiste.

More in Tech

MenWorld.pl to lifestylowy magazyn dla mężczyzn. Na łamach naszej witryny internetowej można przeczytać artykuły z wielu dziedzin, które powinny zainteresować prawdziwego faceta. Nasi redaktorzy tworzą teksty o motoryzacji, podróżach, modzie, nowych technologiach oraz kulturze. Każdego dnia pojawiają się kolejne artykuły pisane w formie blogowej.

Copyright © 2015-2018 MenWorld.pl | DiGnet Media