88
Views

Mało tego! Xiaomi, światowy lider technologii ujawnił, że jego technologia ładowania bezprzewodowego 40 W jest już w fazie testów.

 

Technologia ładowania bezprzewodowego 30 W od Xiaomi. Co to zmienia dla użytkownika?

W porównaniu z poprzednim sposobem ładowania bezpośredniego 2: 1 o mocy 20 W, nowa technologia ładowania bezpośredniego 4: 1 wykorzystuje dwa poziomy redukcji napięcia pompy ładującej. Co więcej, poprawia to wydajność, jednocześnie zmniejszając ciepło wytwarzane podczas ładowania, co czyni go najlepszą obecnie dostępną na rynku technologią bezpośredniego ładowania pojedynczego akumulatora. 30 W chłodzonej wentylatorem podstawie do ładowania można naładować baterię 4000 mAh od zera do 50% w około 25 minut, a 100% w 69 minut.

 

Nowa dwupasmowa technologia transmisji wykorzystuje także Bluetooth

W porównaniu z protokołem komunikacyjnym oryginalnego standardu Qi, który łączy transmisje danych i mocy, dwupasmowa technologia transmisji oddziela transmisję mocy od transmisji danych. Wykorzystuje również funkcję Bluetooth urządzenia mobilnego do przesyłania danych, co znacznie zmniejsza szansę na rozłączenie w trybie ładowania bezprzewodowego i poprawia stabilność, a także dodatkowe korzyści, takie jak przesyłanie informacji o czasie i odsetku baterii między urządzeniami.

Wraz z nadejściem ery 5G, bezprzewodowe ładowanie stanie się trendem przemysłowym i ostatecznie zastąpi obecną technologię ładowania przewodowego.

Kategoria artykułu
Nowe technologie

Możliwość opublikowania komentarza wyłączona.