Connect
To Top

Technologia ładowania bezprzewodowego 30 W od Xiaomi

W Pekinie, 9 września 2019, Xiaomi zaprezentowało pierwsze na świecie, bezprzewodowe urządzenie ładujące o mocy 30W. Jest to na razie jedna z czterech rozwiązań w tym zakresie, które obejmuje najwyższą jak na razie moc wstecznego ładowania. Prezentować go będzie między innymi model Mi 9 Pro 5G. Firma przedstawiła również dwa nowe akcesoria do bezprzewodowego ładowania i ogłosiła zawarcie sojuszu na rzecz bezprzewodowego ładowania z wiodącymi firmami z różnych branż, w celu dalszego promowania ładowania bezprzewodowego w codziennym życiu.

Mało tego! Xiaomi, światowy lider technologii ujawnił, że jego technologia ładowania bezprzewodowego 40 W jest już w fazie testów.

 

Technologia ładowania bezprzewodowego 30 W od Xiaomi. Co to zmienia dla użytkownika?

W porównaniu z poprzednim sposobem ładowania bezpośredniego 2: 1 o mocy 20 W, nowa technologia ładowania bezpośredniego 4: 1 wykorzystuje dwa poziomy redukcji napięcia pompy ładującej. Co więcej, poprawia to wydajność, jednocześnie zmniejszając ciepło wytwarzane podczas ładowania, co czyni go najlepszą obecnie dostępną na rynku technologią bezpośredniego ładowania pojedynczego akumulatora. 30 W chłodzonej wentylatorem podstawie do ładowania można naładować baterię 4000 mAh od zera do 50% w około 25 minut, a 100% w 69 minut.

 

Nowa dwupasmowa technologia transmisji wykorzystuje także Bluetooth

W porównaniu z protokołem komunikacyjnym oryginalnego standardu Qi, który łączy transmisje danych i mocy, dwupasmowa technologia transmisji oddziela transmisję mocy od transmisji danych. Wykorzystuje również funkcję Bluetooth urządzenia mobilnego do przesyłania danych, co znacznie zmniejsza szansę na rozłączenie w trybie ładowania bezprzewodowego i poprawia stabilność, a także dodatkowe korzyści, takie jak przesyłanie informacji o czasie i odsetku baterii między urządzeniami.

Wraz z nadejściem ery 5G, bezprzewodowe ładowanie stanie się trendem przemysłowym i ostatecznie zastąpi obecną technologię ładowania przewodowego.

More in Nowe technologie

MenWorld.pl to lifestylowy magazyn dla mężczyzn. Na łamach naszej witryny internetowej można przeczytać artykuły z wielu dziedzin, które powinny zainteresować prawdziwego faceta. Nasi redaktorzy tworzą teksty o motoryzacji, podróżach, modzie, nowych technologiach oraz kulturze. Każdego dnia pojawiają się kolejne artykuły pisane w formie blogowej.

Copyright © 2015-2018 MenWorld.pl | DiGnet Media