Premiera Samsung Galaxy S24, S24+ oraz Galaxy S24 Ultra.
76
Views

Wraz z premierą najnowszej generacji Galaxy S24 południowokoreański producent wprowadził Galaxy AI, rozwiązania oparte na sztucznej inteligencji, które mają pomagać w codziennym użytkownik telefonu. Z tych funkcji Samsunga będzie można korzystać za darmo do 2025 roku. Co potem? Producent jeszcze nie zdecydował.

Galaxy AI trafi do ponad 100 milionów urządzeń

Galaxy AI to najnowsze rozwiązanie Samsunga, które zostało zaprezentowane wraz z premierą najnowszej generacji telefonów z rodziny Galaxy S24. Sztuczna inteligencja ma usprawniać działanie urządzenia i pomagać użytkownikowi w codziennych czynnościach. SI ma działać w przypadku edycji obrazów, tłumaczeń, wyszukiwania i wielu innych rzeczy.

Premiera Samsung Galaxy S24, S24+ oraz Galaxy S24 Ultra.; Z tych funkcji Samsunga skorzystasz za darmo do 2025 roku
Sztuczna inteligencja Samsunga ma trafić do ponad 100 milionów urządzeń. Fot. MenWorld.pl

Przeczytaj także: Galaxy AI będzie dostępny na tych modelach. Załapiesz się?

Warto jednak zaznaczyć, że Galaxy AI nie będzie zarezerwowane tylko i wyłącznie dla najnowszej generacji urządzeń. Z tych funkcji będą mogli korzystać także użytkownicy starszych generacji urządzeń, jednak w ich przypadku rozwiązanie to będzie oparte na połączeniu z chmurą, kiedy seria Galaxy S24 posiada SI “na pokładzie”.

Chcesz tych funkcji Samsunga? Będą darmowe, a potem? Nie wie nikt

Galaxy AI będzie dostępne na starszych generacjach smartfonów i tabletach Samsunga. Z informacji przekazanych przez południowokoreańskiego producenta wiemy, że AI wspierać będą: Galaxy S23, Galaxy S23+, Galaxy S23 Ultra, Galaxy S23 FE, Galaxy Z Flip5 i Galaxy Z Fold5, tablety z serii Galaxy Tab S9 oraz najprawdopodobniej najnowsze składane smartfony, które będą miały swoją premierę w tym roku. Funkcje oparte na sztucznej inteligencji mają być darmowe 2025 roku. A co potem? To bardzo dobre pytanie, na które nawet sam Samsung nie zna odpowiedzi.

TM Roh, szef działu mobilnego w Samsung Electronics postanowił wypowiedzieć się na ten temat na łamach serwisu ET Telecom. Z jego słów wynika, że koncern nie podjął jeszcze kluczowych decyzji dotyczących przyszłości dostępności funkcji sztucznej inteligencji na urządzeniach Samsung.

Roh nie wyklucza, że niektóre funkcje pozostaną darmowe, co z pewnością spodoba się ogromnej ilości użytkowników. Niemniej jednak firma musi wziąć pod uwagę fakt, że jest też grono użytkowników, którzy są skłonni zapłacić za bardziej zaawansowane funkcje AI. Dlatego też kwestia dostępności Galaxy AI jest w dalszym ciągu sprawą do rozstrzygnięcia.

Źródło: ET Telecom

Kategoria artykułu
Urządzenia mobilne
Karol Snopek

Sport i nowe technologię to dziedziny, w których czuję się najlepiej. Nie widzę świata poza Boston Celtics i tym co dzieje się w NBA. Wielki fan J. Cole i muzyki spod gatunku R'n'B!

Możliwość opublikowania komentarza wyłączona.