Ile zarabia programista w Polsce? Infografika podsumowująca 2017 rok.

Programista zarabia w Polsce sporo pieniędzy? Sprawdźmy to!

No Fluff Jobs przygotował zestawienie zarobków informatyków. Polski programista może zarobić naprawdę dużo, szczególnie ten, który zdecyduje się na podjęcie współpracy na zasadzie kontraktu B2B. Specjaliści IT oczywiście zarabiają pieniądze w różnym przedziale cenowym w zależności od specjalizacji, technologii oraz stopnia zaawansowania.  Przykładowo Senior Java Developer zarabia ponad 15000 złotych (kontrakt, kwota netto na fakturze). W porównaniu do zarobków z 2016 średni wzrost wyniósł prawie 7%.

Informatycy, a konkretniej programiści zarabiają średnio od 11400 do 16200 złotych. To kwoty netto, które wystawiają na fakturach dla swoich klientów. Ci, którzy dopiero zaczynają pracę mogą uzyskać wynagrodzenie rzędu 4900 – 7700 złotych.

 

W którym mieście programista zarabia najwięcej?

Zacznijmy od stolicy. W Warszawie programista z kilkuletnim doświadczeniem może zarobić około 13300 zł i jest to wzrost o 6,7% w porównaniu do 2016 roku. We Wrocławiu średni zarobek wynosi 12400 złotych.

Ile zarabia programista w Polsce? Infografika podsumowująca 2017 rok.

Zarobek zależy od kategorii, doświadczenia i technologii

Co prawda to raczej oczywistość, jednak naprawdę ciekawie wygląda kwestia różnic zarobków. Bardzo ciekawie wygląda innowacyjne podejście do zarządzania infrastrukturą projektów IT. Chodzi o DevOps. Wysokość wynagrodzenia dla specjalistów może wynosić nawet do 14000 złotych. Specjaliści, którzy łączą kompetencje z zakresu frontendu z backendem mogą liczyć na naprawdę duży wzrost wynagrodzenia. Ciekawie wyglądają zarobki programistów Java. Seniorzy, którzy zdecydują się na umowę B2B mogą zarobić nawet 1900 zł netto więcej niż specjaliści od Javascript.

 

Infografiki No Fluff Jobs – podsumowanie zarobków informatyków w roku 2017

Ile zarabia programista w Polsce? Infografika podsumowująca 2017 rok.

Kliknij aby powiększyć.

 

ŹródłoNo Fluff Jobs.

Dołącz do newslettera

Popularne artykuły

Polska vs Arabia Saudyjska. Gdzie oglądać drugi mecz Polaków?

Reprezentacja Polski powalczy o zwycięstwo z Arabią Saudyjską, która...

Apple może kupić Manchester United? Jest jednym z trzech zainteresowanych!

Rodzina Glazerów od lat jest właścicielem legendarnego klubu z...

Onana opuścił zgrupowanie Kamerunu. Bramkarz… się obraził?

W reprezentacji Kamerunu nie dzieje się najlepiej. Bramkarz Andre...

Rysik dla iPhone trafi do sprzedaży? Apple ma projekt

Kilka lat temu rysiki byłby nieodłączną częścią palmtopów czy...


Daniel Laskowski
Daniel Laskowskihttp://menworld.pl
Jestem pomysłodawcą magazynu, który właśnie przeglądasz. Miałem okazję pisać treści dla wielu portali internetowych, a także gazet takich jak PC World. Interesuję się nowymi technologiami, motoryzacją (przede wszystkim samochodami, chociaż coraz mocniej patrzę w kierunku motocykli typu bobber) oraz muzyką. Nie skupiam się jednak na jednym gatunku. Słucham zarówno jazzu, jak i muzyki elektronicznej. Na łamach MenWorld.pl zajmuję się zarówno tworzeniem treści, jak i zarządzaniem całym portalem.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj
Captcha verification failed!
Ocena użytkownika captcha nie powiodła się. proszę skontaktuj się z nami!