Connect
To Top

Ile zarabia programista w Polsce? Infografika podsumowująca 2017 rok.

Praca programisty w naszym kraju jest opłacalna, a specjaliści bardzo poszukiwani. W związku z tym No Fluff Jobs przygotował analizę zarobków. Sprawdźmy na jakie wynagrodzenie może liczyć programista w Polsce.

Programista zarabia w Polsce sporo pieniędzy? Sprawdźmy to!

No Fluff Jobs przygotował zestawienie zarobków informatyków. Polski programista może zarobić naprawdę dużo, szczególnie ten, który zdecyduje się na podjęcie współpracy na zasadzie kontraktu B2B. Specjaliści IT oczywiście zarabiają pieniądze w różnym przedziale cenowym w zależności od specjalizacji, technologii oraz stopnia zaawansowania.  Przykładowo Senior Java Developer zarabia ponad 15000 złotych (kontrakt, kwota netto na fakturze). W porównaniu do zarobków z 2016 średni wzrost wyniósł prawie 7%.

Informatycy, a konkretniej programiści zarabiają średnio od 11400 do 16200 złotych. To kwoty netto, które wystawiają na fakturach dla swoich klientów. Ci, którzy dopiero zaczynają pracę mogą uzyskać wynagrodzenie rzędu 4900 – 7700 złotych.

 

W którym mieście programista zarabia najwięcej?

Zacznijmy od stolicy. W Warszawie programista z kilkuletnim doświadczeniem może zarobić około 13300 zł i jest to wzrost o 6,7% w porównaniu do 2016 roku. We Wrocławiu średni zarobek wynosi 12400 złotych.

Zarobek zależy od kategorii, doświadczenia i technologii

Co prawda to raczej oczywistość, jednak naprawdę ciekawie wygląda kwestia różnic zarobków. Bardzo ciekawie wygląda innowacyjne podejście do zarządzania infrastrukturą projektów IT. Chodzi o DevOps. Wysokość wynagrodzenia dla specjalistów może wynosić nawet do 14000 złotych. Specjaliści, którzy łączą kompetencje z zakresu frontendu z backendem mogą liczyć na naprawdę duży wzrost wynagrodzenia. Ciekawie wyglądają zarobki programistów Java. Seniorzy, którzy zdecydują się na umowę B2B mogą zarobić nawet 1900 zł netto więcej niż specjaliści od Javascript.

 

Infografiki No Fluff Jobs – podsumowanie zarobków informatyków w roku 2017

Kliknij aby powiększyć.

 

ŹródłoNo Fluff Jobs.

More in Biznes

MenWorld.pl to lifestylowy magazyn dla mężczyzn. Na łamach naszej witryny internetowej można przeczytać artykuły z wielu dziedzin, które powinny zainteresować prawdziwego faceta. Nasi redaktorzy tworzą teksty o motoryzacji, podróżach, modzie, nowych technologiach oraz kulturze. Każdego dnia pojawiają się kolejne artykuły pisane w formie blogowej.

Copyright © 2015-2018 MenWorld.pl | DiGnet Media