Zegarki sportowe – dla każdego amatora sportów

Zegarki dla biegaczy

Sport, który ostatnimi czasy zyskuje coraz bardziej na popularności, to właśnie bieganie. Zaobserwować można dużą liczbę amatorów tej aktywności. Po części pewnie dlatego, że bardzo łatwo jest zacząć, nie potrzeba dużej ilości akcesoriów. Przede wszystkim liczą się wygodne buty. Poza tym biegać można w wielu miejscach. Na rynku istnieje sporo przydatnych aplikacji na telefon przeznaczonych dla biegaczy, natomiast nic nie będzie tak wygodne podczas treningu, jak właśnie zegarek sportowy. Wybór odpowiedniego urządzenia może nastręczać pewne trudności, bo modeli jest naprawdę dużo. Od tych całkiem prostych do 500 złotych z krokomierzem, licznikiem kalorii, czasem także z pulsometrem, aż po modele warte nawet kilka tysięcy złotych. Te najdroższe są już ogromną kopalnią wiedzy dla biegacza. Gdy mowa o jednych z najdroższych, jak choćby Garmin Fenix 5S, to tutaj mamy już między innymi pomiar prędkości, tempa, dystansu. Oprócz tego również szereg funkcji, które sprawiają, że trening jest jeszcze bardziej efektywny jak symulator wyścigu, rekordy, czy tablicę wyników.



Dla pływaków

W kategorii zegarki sportowe znajdziemy również sporo modeli dla fanów pływania. Rozpiętość cen jest tutaj równie duża, jak w przypadku zegarków biegowych. Ilość funkcji jest natomiast wprost proporcjonalna do ceny danego modelu. Przy okazji pływania, taki gadżet musi być bez wątpienia wodoodporny, jego szczelność musi być niezawodna. Rzeczą wartą sprawdzenia przed zakupem jest również sposób mierzenia pulsu przez taki sprzęt. Niektóre zegarki mają wbudowany pomiar, natomiast inne potrzebują do tego bezprzewodowego pasa na klatkę piersiową. O ile w czasie biegów ten drugi system się sprawdzi, o tyle podczas pływania może okazać się mało komfortowy.

Dla kolarzy

W tej kategorii wybór modeli jest również bardzo duży zarówno jeśli chodzi o te tańsze, jak i bardzo drogie urządzenia. Dla własnej wygody i możliwości częstego spoglądania na zegarek warto zakupić urządzenie, które będzie miało także dodatkowo uchwyt na rower. Wtedy przez całą jazdę będzie można swobodnie obserwować swoje wyniki. No właśnie, takie urządzenie powinno mieć wbudowany moduł GPS, aby z jak największą dokładnością móc sprawdzać trasy przejazdu. Przydatny okaże się także kompas, który pozwoli odnaleźć się w trakcie jazdy w nieznanym terenie. W tych najdroższych modelach oczywiście funkcji będziemy mieć bardzo dużo, jednak warto zastanowić się, czy aby wszystkie one są nam przydatne.

Dodatkową zaletą zegarków sportowych, jest na pewno spotykana w niektórych z nich funkcja monitorowania snu. Sprawdzenie czasu i jakości odpoczynku nocnego może nam dać dodatkowe informacje o naszym stanie fizycznym w dniu treningu. To z kolei okaże się przydatne w analizie przyczyn naszych gorszych wyników. Wszak wiadomo, że zaangażowanie podczas ćwiczeń ma ogromne znaczenie, jednak bez wypoczynku niewiele zdziałamy. Analiza czasu i jakości snu na jest zatem ciekawym bonusem do tego jakże przydatnego urządzenia. Każdy sportowiec na pewno doceni taką funkcję.

Autor: Daniel Laskowski

Jestem pomysłodawcą magazynu, który właśnie przeglądasz. Miałem okazję pisać treści dla wielu portali internetowych, a także gazet takich jak PC World. Interesuję się nowymi technologiami, motoryzacją (przede wszystkim samochodami, chociaż coraz mocniej patrzę w kierunku motocykli typu bobber) oraz muzyką. Nie skupiam się jednak na jednym gatunku. Słucham zarówno jazzu, jak i muzyki elektronicznej. Na łamach MenWorld.pl zajmuję się zarówno tworzeniem treści, jak i zarządzaniem całym portalem.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *