125
Views

Rowery to coś co bardzo często pada łupem złodzieja. Wyposażony w odpowiednie narzędzia jest w stanie rozpracować każdy system zabezpieczeń przed kradzieżą. Koniec takich praktyk jest bliski, ponieważ rozwiązanie o nazwie PentaLock skutecznie odstraszy złodzieja.

PentaLock skutecznym sposobem na złodzieja

System zabezpieczeń PentaLock został zaprojektowany przez duńskich inżynierów – Emila Norupa i Thomasa Martina Jessena. Pomysł może wydawać się skomplikowany, jednak w praktyce taki nie jest. Aby działał, w pierwszej kolejności musi być instalowany podczas produkcji fabrycznej. PentaLock umożliwia elektronicznie blokowanie suportu, czyli pedałowania.

Zainstalowana blokada PentaLock jest dodatkowym zabezpieczeniem podczas próbnym kradzieży roweru. Złodziej po zdjęciu kłódki będzie musiał poradzić sobie również w wyżej opisanym systemem. Bez tego nie jest w stanie używać roweru, a próba jego obejścia może skutkować stałym uszkodzeniem pojazdu. Autorzy pomysłu przygotowali dwie wersje blokady. PL1 przystosowany jest to rowerów tradycyjnych, a PL2 do elektrycznych.

PentaLock
PentaLock to nowoczesne rozwiązanie zapobiegające kradzieży roweru.

Różnice w działaniu obu wersji

PentaLock PL1 jest systemem, który skutecznie blokuje suport i korby, przez co korzystanie z roweru bez jego uszkodzenia jest niemożliwe. Z kolei PL2 do rowerów elektrycznych wyłącza również wszystkie jego funkcje łącznie z silnikiem i wyświetlaczem. Na wyposażeniu obu wersji znajduje się również system alarmowy, który aktywuje się w momencie próby przesunięcia rower. Systemem możemy oczywiście też sterować za pomocą smartfona, a cały cykl blokowania odbywa się za pomocą technologii Bluetooth. Podobno wielu producentów złożyło już zamówienie na system, który znajdzie się w ich rowerach. Aby dowiedzieć się czegoś więcej na temat produktu, warto odwiedzić stronę firmy PentaLock.

Złodziej nie ukradnie Ci już roweru! Oto rozwiązanie PentaLock!
Czy nowy system się sprawdzi?
Kategoria artykułu
Nowe technologie
Karol Snopek

Sport i nowe technologię to dziedziny, w których czuję się najlepiej. Nie widzę świata poza Boston Celtics i tym co dzieje się w NBA. Wielki fan J. Cole i muzyki spod gatunku R'n'B!

Możliwość opublikowania komentarza wyłączona.