100 mln użytkowników okradzionych przez aplikacje na system Android!

W dzisiejszych czasach pieniądze można wyłudzić na wiele sposobów. Najczęstszym jest droga elektroniczna, a konkretnie za pomocą aplikacji. Okazuje się, że ponad 400 aplikacji dostępnych na system Android okradło aż 100 mln użytkowników na całym świecie!

Wielkie oszustwo dotyczące smartfonów

Badacze cyberbezpieczeństwa z Zimpreium zLabs odkryli wielkie oszustów dotyczące wyłudzania pieniędzy przez aplikacje dostępne na smartfony z systemem Google Android. Seria oszustów o nazwie „Dark Herring” to odkryta forma oszustwa na bardzo dużą skalę.

Przeczytaj także: T-Mobile planuje zwolnienia niezaszczepionych osób!

Według Zimperium zLabs forma „Dark Herring” tyczy się ponad 400 aplikacji na system Android. Polega ona na oferowaniu funkcji premium w danych aplikacjach zarejestrowanym użytkownikom. Użytkownikowi, który zarejestrował się do aplikacji, naliczano opłatę w wysokości do 15 dolarów. Wszystko metodą Direct Carrier Billing (DCB), czyli za pośrednictwem rachunku za usługi telefoniczne.

Aplikacje trafiły do 100 mln urządzeń z systemem Android!

Metoda Direct Carrier Billing jest trudna do wykrycia, ponieważ o obciążeniu rachunku dowiadujemy się w momencie, kiedy przychodzi nam za niego zapłacić. Co prawda jest to prosty sposób na kupowanie online, jednak nie zawsze jest dobrym wyborem. Przekonało się o tym miliony użytkowników telefonów z systemem Android.

Samo wykrycie oszustwa również nie należało do najprostszych, ponieważ ofiarą padały jedynie osoby, które rejestrowały się w aplikacjach. Informacje podają, że aplikacji, które korzystały z tej metody oszustwa, jest 419! Wszystkie z nich trafiły łącznie na 100 milionów telefonów z systemem Android do użytkowników w 70 krajach.

Listę aplikacji znajdziecie pod tym linkiem.

Dołącz do newslettera

Popularne artykuły

Google zamknie usługę Google Stadia w 2023 roku

Oficjalnie Google poinformowało o zamknięciu usługi Google Stadia w...

T-mobile wprowadza swoją markę smartfonów z 5G. T Phone 5G

Według badań wynika, że ponad połowa Polaków korzysta ze...

OnePlus Nord Watch oficjalnie na rynku! Miesiąc pracy na baterii!

OnePlus Nord Watch został oficjalnie zaprezentowany. Urządzenie wearable chińskiego...

NFT upada? Wolumen transakcji spadł o aż 97% w tym roku

Początkowego szału na tokeny NFT odmówić nie można. Był...

Hikvision E3000 – test nowego dysku SSD z interfejsem PCIe

Hikvision postanowił wprowadzić wejść na zupełnie nowy rynek -...
Karol Snopek
Karol Snopek
Sport i nowe technologie to dziedziny, w których czuję się najlepiej. Nie widzę świata poza Boston Celtics i tym co dzieje się w NBA. Wielki fan J. Cole i muzyki spod gatunku R'n'B!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj