T-Mobile planuje zwolnienia niezaszczepionych osób!

Kwestia szczepień przeciwko COVID-19 jest bardzo kontrowersyjną sprawą. Zwolenników szczepień jest tyle samo, co ich przeciwników. Firmy stawiają jednak ultimatum. T-Mobile zapowiedziało, że osoby, które nie będą w pełni zaszczepione do kwietnia, zostaną zwolnione.

T-Mobile stawia mocne ultimatum

Wszyscy starają się zatrzymać panującą na świecie pandemię COVID-19. Kilka krajów wycofuje się jednak ze swoich obostrzeń i kończy pandemię, uważając, że koronawirus nie jest już dużym zagrożeniem dla życia. T-Mobile uważa jednak inaczej i do pracy w korporacji wymaga pełnego zaszczepienia.

Przeczytaj także: 2G dalej działa i jest niebezpieczne. Android pozwoli je wyłączyć!

Jak podała kierowniczka działu kadr T-Mobile, Deeanne King, firma będzie wymagała od swoich pracowników pełnego zaszczepienia przeciwko COVID-19. Osoby, które do 21 lutego nie będą zaszczepione jedną szczepionką, zostaną wysłane na bezpłatny urlop. Jeśli do 2 kwietnia pracownik nie będzie w pełni zaszczepiony, zostanie on zwolniony.

Kontrowersyjna polityka giganta telekomunikacyjnego

Jak podała King, wymagania skierowane są do osób pracujących w biurze. Mowa tutaj o osobach, które pracują stacjonarnie lub w trybie hybrydowym. Pracownicy obsługi klienta, którzy do 21 lutego nie okażą potwierdzenia przyjęcia pierwszej dawki, zostaną wysłani na bezpłatny urlop i wrócą do pracy w momencie, kiedy zdecydują się na przyjęcie szczepionki.

Warto jednak zaznaczyć, że wymagania szczepień nie będą tyczyć się techników oraz pracowników sklepów stacjonarnych T-Mobile. Firma poinformowała, że jest świadoma tego, że szczepienie to osobista decyzja, jednak chce jak najlepiej bronić swojej społeczności.

Źródło: The Verge

Dołącz do newslettera

Popularne artykuły

Instagram postanowił wydłużyć Stories. Potrwają zdecydowanie dłużej! Ile?

Stories najczęściej narzędzie używane przez użytkowników popularnego serwisu społecznościowego....

T-mobile wprowadza swoją markę smartfonów z 5G. T Phone 5G

Według badań wynika, że ponad połowa Polaków korzysta ze...

Recenzja Huawei nova 10 Pro – design to jego drugie imię

Smartfon z wyświetlaczem OLED 120 Hz, ładowarką 100W, 8GB...

A jednak! Intel Arc A770 trafi do sprzedaży! Premiera i ceny

Wczoraj, podczas Innovation Pat Gelsinger, Intel potwierdził cenę i...
Karol Snopek
Karol Snopek
Sport i nowe technologie to dziedziny, w których czuję się najlepiej. Nie widzę świata poza Boston Celtics i tym co dzieje się w NBA. Wielki fan J. Cole i muzyki spod gatunku R'n'B!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj