Kilka tygodni temu zrobiło się dość głośno o Jacku Sweeney’u, nastolatku, który z powodzeniem śledził prywatny odrzutowiec Muska. Elon Musk nie jest już jego głównym celem. Tym razem zapowiedział, że na jego celowniku znaleźli się rosyjscy oligarchowie. 

Elon Musk dobrze zna tego chłopaka 

Jack Sweeney to nastolatek, który swego czasu śledził trasy prywatnego odrzutowca Elona Muska. Na koncie na Twitterze “Elon Musk’s Jet” można było zobaczyć dokładne dane na temat tego, gdzie porusza się założyciel marki Tesla. 19-latek miał dostać od Muska 5 tys. dolarów za zdjęcie konta z platformy, jednak w jego mniemaniu operacja ta była warta 10 razy tyle. Panowie się nie dogadali, a konto w dalszym ciągu podaje lokalizację samolotu. 

Przeczytaj także: Elon Musk chce ewakuować ludzkość i osiedlić inny układ słoneczny

Ten sam 19-latek postanowił wziąć się za samoloty rosyjskich oligarchów, jak i samego Władimira Putina. Konta na portalu Twitter nazywa się Russian Oligarchs Jets i PutinJet. Za jego pomocą możemy śledzić, gdzie znajdują się prywatne samoloty najbogatszych biznesmenów tamtego kraju. 

Putin i rosyjscy oligarchowie pod lupą

Konto dotyczące położenia prywatnych samolotów rosyjskich oligarchów zostało uruchomione w niedzielę, czyli w momencie, kiedy na Rosję nałożono pierwsze sankcje. Wpisy pojawiające się na profilu publikowane są automatycznie, a posty wstawiane są za każdym razem, kiedy biznesmen znajdujący się w bazie danych wyruszy w podróż. 

19-latek oparł swój algorytm o dane zbierane przez boty śledzące publiczne informacje na temat lotów. Wydaje się, że jednym z najlepiej śledzonych oligarchów jest Roman Abramowicz, miliarder i właściciel klubu Chelsea Londyn. Dni jego władzy nad klubem dobiegają jednak końca, ponieważ ma on trafić pod młotek. 

Źródło: Twitter