145
Views

Elon Musk to człowiek, który nie trzyma języka za zębami i słynie z kontrowersyjnych wypowiedzi. Dyrektor generalny SpaceX oznajmił, że rozszerzenie Słońca spowoduje wymarcie wszystkich gatunków znajdujących się na Ziemi, a jedynym sposobem na przetrwanie jest zmiana planety!

Słońce zagrożeniem dla Ziemi

O Elonie Musku słyszymy często w kontekście tego, co założyciel Tesli i dyrektor generalny SpaceX napisze na swoim profilu na Twitterze. Swego czasu przyznał, że jeśli ludzie dadzą mu rozwiązanie problemu z głodem na świecie, ten sprzeda swoje akcje Tesli. Efektem tego był spadek akcji firmy. Końcem końców Elon Musk sprzedał swoje akcje i rozpoczął współpracę z ONZ.

Przeczytaj także: Stworzył najdokładniejsze zdjęcia Słońca. Zobaczcie, jak wygląda!

Teraz wypowiedział się na temat życia na naszej planecie. Na łamach Biological Reviews pojawił się artykuł, w którym autorzy twierdzą, że na Ziemi doszło już do pięciu masowych wymierań. Pięć z nich spowodowane było naturalnymi zmianami klimatycznymi i innymi zjawiskami naturalnymi. Szóste, które właśnie trwa, jest tylko i wyłącznie winą człowieka. Właśnie do tego wpisu odniósł się Elon Musk.

Elon Musk chce osiedlić inną planetę

Ekscentryczny miliarder oznajmił, że największym zagrożeniem dla ludzkości i wszystkich gatunków zamieszkujących Ziemię, jest Słońce. Jego potencjalne rozszerzenie miałoby katastrofalne dla naszej planety skutki. Elon Musk twierdzi, że w efekcie na Ziemi zabraknie wodoru, a sama gwiazda swoim zasięgiem obejmie również naszą planetę. Wtedy temperatura na Ziemi wzrosłaby do wysokich temperatur, co doprowadziłoby do wymarcia całego życia.

Jak jednak przystało na Muska, miliarder ma rozwiązanie tego potencjalnego problemu. Elon Musk stwierdził, że jest nim zmiana układu słonecznego, co oczywiście wiąże się ze zmianą planety. Problem polega na tym, że ludzkość obecnie nie jest w stanie dotrzeć do najbliższego układu, jakim jest Proxima Centaur. To właśnie tam znajduje się najbliższa gwiazda. Warto również podkreślić, że minie kilka miliardów lat, zanim słońce stanie się realnym zagrożeniem dla naszej Planety.

Źródło: Twitter

Kategoria artykułu
Nauka
Karol Snopek

Sport i nowe technologię to dziedziny, w których czuję się najlepiej. Nie widzę świata poza Boston Celtics i tym co dzieje się w NBA. Wielki fan J. Cole i muzyki spod gatunku R'n'B!

Możliwość opublikowania komentarza wyłączona.