168
Views

Już 25 września dojdzie do walki pomiędzy dwoma znakomitymi pięściarzami wagi ciężkiej. Anthony Joshua podejmie Oleksandra Usyka na znanym angielskim stadionie.

Anthony Joshua vs Oleksandr Usyk – nie tego życzyli sobie fani

Zestawienie obu panów to dla wielu walka na “otarcie łez”. Zagorzali fani od dawna chcieliby zobaczyć zmagania popularnego “AJ” z innym brytyjskim mistrzem – Tysonem Fury. Ta walka nie mogła dojść do skutku, gdyż na przeszkodzie stanął Deontay Wilder i jego chęć zawalczenia trzeciej walki przeciwko Fury’emu. Taki obrót sprawy sprawił, że Anthony Joshua został z perspektywą braku przeciwnika.

O prawo do trzeciej walki Deontay Wilder wywalczył w sądzie i do tego pojedynku miało dojść w lipcu tego roku. Niestety Tyson Fury uległ zakażeniu COVID-19 i ich walka została odłożona w czasie. Na ten moment nie ma oficjalnej daty ich kolejnego pojedynku. W sytuacji braku przeciwnika obowiązkowym pretendentem stał się Oleksandr Usyk, który wyraził chęć walki o pasy mistrzowskie.

Z “Cruiser” do ciężkiej

Usyk nie przegrał ani razu, a liczba jego stoczonych walk wynosi 18. Trzynaście razy posyłał przeciwników na deski. Można więc powiedzieć, że zdominował kategorię “cruiser”, pokonując najgroźniejszych pretendentów do mistrzostwa i dzierżąc cztery federacyjne pasy. W poszukiwaniu sportowych wyzwań w 2019 zadebiutował w kategorii ciężkiej, nokautując Chazza Whiterspoona. W październiku 2020 roku udanie wypunktował Derecka Chisorę. Ten pojedynek poddał sporej wątpliwości siłę ciosu Usyka oraz to czy jego warunki fizyczne wystarczą na wagę ciężką.

Anthony Joshua powrót na zwycięski tor

Brytyjski mistrz, Anthony Joshua nie może się pochwalić nieskazitelnym rekordem. Jedyną porażką, jaką doznał to ta z rąk Andy`ego Ruiza. Do walki doszło w czerwcu 2019 roku. Od tamtej walki “AJ” stoczył dwa pojedynki. Zaliczył udany rewanż i odebrał utracone pasy od Ruiza, potem znokautował Kubrata Puleva w 9. rundzie.

Anthony Joshua vs Oleksandra Usyk – przy pełnej publiczności

Walka odbędzie się na żywo na Tottenham Hotspur Stadium w sobotę, 25 września, a transmitować ją będzie Sky Box Office. Stadion “Kogutów” to spory obiekt, który może pomieścić aż 62 tysiące widzów. Patrząc na wagę tego starcia, można być pewnym, że stadion zapełni się co do ostatniego miejsca. Jako że gala odbywać się będzie w Wielkiej Brytanii, głównej walki wieczoru można spodziewać się około 22.00.

Kategoria artykułu
Sport
Tomasz Chrusciel

Pasjonat sportu i motoryzacji. Prywatnie trener personalny z wieloletnim doświadczenie. Moje "działka" to testy aut, aktualizacje z ringów i klatek na świecie oraz nowe technologie. Stay Tuned!

    All Comments

    • Right now I am watching online channels with ScreenVariety Tv. All boxing fights are available with no extra cost now!

      harry clod 24/09/2021 13:41