181
Views

Pojawia się coraz więcej informacji na temat nowej odsłony oprogramowania rządowego. Czy aplikacja mObywatel 2.0 będzie faktycznie skutecznym narzędziem do załatwiania spraw urzędowych? Miejmy nadzieję, bowiem funkcjonalność obecnej aplikacji pozostawia wiele do życzenia.

Zmian w oprogramowaniu ma być naprawdę dużo. Przede wszystkim nie będzie do aplikacja, dzięki której możemy pokazać prawo jazdy czy dowód osobisty. Teraz mamy mieć o wiele więcej możliwości.

Aplikacja mObywatel 2.0 będzie przełomem w cyfryzacji?
Aplikacja mObywatel 2.0 będzie przełomem w cyfryzacji?

Co będzie oferować obywatelom aplikacja mObywatel 2.0?

Przede wszystkim, zacznijmy od tego, że nie będzie to tylko program na telefon, ale również rozbudowany portal, za pomocą którego mamy załatwić wiele urzędowych spraw. Mam na myśli korespondencję urzędową. Tak, urząd wyśle nam powiadomienie o świadczeniach czy podatkach. Będzie również możliwość e-Płatności, co pozwoli na sprawnie uregulowanie należności podatkowych. Koniec z prowizją, denerwującymi formularzami itp.

Zaskakująco wygląda również temat prawa jazdy. Jeśli obywatel zda egzamin, nie będzie musiał czekać wielu dni na wydanie dokumentu by móc legalnie prowadzić samochód. W mObywatel 2.0 już po kilku setnych sekundach (dokładnie ma to być 0,3 sekundy) pojawi się informacja o posiadanym dokumencie.

Aplikacja mObywatel 2.0 będzie przełomem w cyfryzacji?
Aplikacja mObywatel 2.0 będzie przełomem w cyfryzacji?

Rozwiązań, jakie ma oferować aplikacja mObywatel 2.0. jest znacznie więcej. O wszystkim można dowiedzieć się odwiedzając tę stronę. Można tam również zobaczyć, jak będzie wyglądać nowa platforma rządowa.

Sprawdź również inne nasze artykuły z kategorii nowe technologie.

Kategoria artykułu
Nowe technologie
Daniel Laskowski

Jestem pomysłodawcą magazynu, który właśnie przeglądasz. Miałem okazję pisać treści dla wielu portali internetowych, a także gazet. Interesuję się nowymi technologiami, motoryzacją (przede wszystkim samochodami, chociaż coraz mocniej patrzę w kierunku motocykli typu bobber) oraz muzyką. Nie skupiam się jednak na jednym gatunku. Słucham zarówno jazzu, jak i muzyki elektronicznej. Na łamach MenWorld.pl zajmuję się zarówno tworzeniem treści, jak i zarządzaniem całym portalem.

    Możliwość opublikowania komentarza wyłączona.