172
Views

Polityka Apple przewidywała, że jeśli abonament za jakąkolwiek usługę czy aplikację zostanie podwyższony, to użytkownik zostanie o tym poinformowany i poproszony o zgodę na nowe warunki. Teraz jednak tak nie będzie, ponieważ nawet jeśli ceny planów subskrypcji ulegną zmianie, to zostanie ona automatycznie przedłużona.

Klienci nie będą zadowoleni z wprowadzonych zmian

Apple, jak większość gigantów technologicznych posiada w swojej ofercie kilka ofert, które możemy opłacać w ramach subskrypcji. Mowa tutaj o serwisie z muzyką, serialami i filmami, miejscu na iCloud czy subskrypcji Arcade przeznaczonej dla graczy. Mamy przecież też płatne aplikacje, które można pobrać z AppStore. Wiadomo, że ceny abonamentów z czasem mogą ulec zmianie i jeśli ich cena została zwiększona, to gigant informował o tym użytkowników przed procesem automatycznego pobrania opłaty.

App Store apple
Apple automatycznie przedłuży subskrypcję, nawet jeśli podrożeje!

Przeczytaj także: Samsung pracuje nad nowymi chipami dla serii Galaxy S. Wszystko przez problemy Exynosa

W takich przypadkach Apple nie tylko informowało o tym, że usługa podrożała, ale również prosił o wyrażenie zgody, zanim rachunek użytkownika zostanie obciążony większą kwotą. Klient miał więc wiedzę o tym, że twórca aplikacji zdecydował się na zwiększenie abonamentu za konkretną usługę. To jednak ulega zmianie.

Apple wprowadza nową politykę, która spodoba się programistom

Apple wprowadziło nową politykę automatycznego przedłużania subskrypcji. Od teraz użytkownik zostanie poinformowany o wzroście kwoty za daną usługę lub aplikację z wyprzedzeniem, za pośrednictwem wiadomości e-mail oraz powiadomienia push. Zmiana polega na tym, że od teraz użytkownik sam będzie musiał zrezygnować z płacenia, zanim wyższa kwota zostanie naliczona. Jeśli tego nie zrobi, będzie musiał zapłacić wyższą cenę za usługę.

Według giganta z Cupertino programiści, którzy zdecydują się na wprowadzenie tej funkcji, będą mogli z niej korzystać tylko wtedy, jeśli nie podniosą ceny częściej niż raz do roku. Apple poinformowało również, że zmiana nie może przekraczać 5 dolarów amerykańskich i 50 proc. aktualnej ceny miesięcznej subskrypcji lub 50 USD i 50 proc. rocznego abonamentu. Miejcie to na uwadze, kiedy będzie się zbliżał termin zapłaty za daną aplikację.

Źródło: Engadget

Kategoria artykułu
Nowe technologie
Karol Snopek

Sport i nowe technologię to dziedziny, w których czuję się najlepiej. Nie widzę świata poza Boston Celtics i tym co dzieje się w NBA. Wielki fan J. Cole i muzyki spod gatunku R'n'B!

    Możliwość opublikowania komentarza wyłączona.