Apple Bionic A16 deklasuje rywali w benchmarkach!

Apple Bionic A16 to procesor, który napędza najnowszą serię iPhone 14 Pro. W sieci pojawiły się pierwsze wyniki w programach benchmarkowych pokazujące, że obecnie SoC amerykańskiego giganta nie ma sobie równych.

Jak Apple Bionic A16 wypadł w testach? Rewelacyjnie!

W tym roku Apple poszło zupełnie inną drogą niż w poprzednich latach. Gigant zadecydował, że najnowszy procesora znajdzie się jedynie w iPhone 14 Pro i 14 Pro Max. Standardowa wersja oraz model 14 Plus zostaną wyposażone w usprawniony SoC sprzed roku – Bionic A15. Była to kontrowersyjna decyzja, z którą nie zgadzali się użytkownicy.

Jest to jednak logiczny ruch, ponieważ wersja Pro, jak sama nazwa mówi, ma oferować zdecydowanie więcej, dlatego też wykorzystano tutaj nowszy i mocniejszy procesor Apple Bionic A16. Wyniki, które pojawiły się w sieci, potwierdzają, że jest to obecnie najwydajniejszy układ dostępny na rynku urządzeń mobilnych.

Apple iPhone 14 Pro i iPhone 14 Pro Max - szczegóły.
Apple Bionic A16 deklasuje rywali w benchmarkach!

Przeczytaj także: Apple iPhone 14 Pro i iPhone 14 Pro Max – cena, szczegóły

Nowy procesor Apple deklasuje rywali

Możliwości procesora Apple Bionic A16 przetestowano w popularnym programie Geekbench 5. Układ ten wyposażono w dwa wysokodajne i cztery energooszczędne rdzenie, które potrafią wykręcić niesamowity wynik, co potwierdza jego wydajność. Co więcej, wykorzystano tutaj 5-rdzeniowy procesor graficzny, którego przepustowość pamięci jest o 50 proc. większa niż w poprzedniej generacji. Na pokładzie znajdziemy także 16-rdzeniowy Neural Engine. Według zapewnień producenta obecna generacja jest o 40 proc. szybsza niż poprzednia.

Jak to wygląda na papierze? Apple Bionic A16 (iPhone 14 Pro) w teście Geekbench 5 zdobył 1879 punktów w teście jednordzeniowym i 4664 dla wielordzeniowego. Dla porównania 13 Pro uzyskał odpowiednio 1707 i 4659 punktów. Wyniki te potwierdzają, że wzrosła przede wszystkim wydajność pojedynczego rdzenia. Jak to wypada u konkurencji? Samsung Galaxy Z Fold 4 z procesorem Snapdragon 8 Plus Gen 1 uzyskał wynik 1304 i 3782 punktów. Gołym okiem widać więc, że nowy procesor Apple bije konkurencje na głowę. Czy podobnie będzie po premierze Snapdragon 8 Gen 2?

Apple Bionic A16 deklasuje rywali w benchmarkach!
Fot. ShrimpApplePro @Twitter

Źródło: Twitter

Dołącz do newslettera

Popularne artykuły

Aplikacja Biedronka cieszy się ogromną popularnością

Sieć sklepów Biedronka pochwaliła się wynikami popularności jakie osiągnęła...

Nicholas Latifi odchodzi z Williamsa. Kto go zastąpi?

Stało się to, o czym cały świat F1 mówił...

OnePlus 11 Pro – specyfikacja ujawniona!

Wygląd OnePlus 11 Pro został ujawniony już w zeszłym...

Orlen przejmuje włosko-czeską firmę recyklingową Remaq

Orlen przejmuje kolejną firmę. Tym razem jest to Remaq,...

Intel prezentuje 13 generację procesorów Intel Core

Podczas konferencji Innovation Pat Gelsinger, Intel zaprezentował także 13...
Karol Snopek
Karol Snopek
Sport i nowe technologie to dziedziny, w których czuję się najlepiej. Nie widzę świata poza Boston Celtics i tym co dzieje się w NBA. Wielki fan J. Cole i muzyki spod gatunku R'n'B!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj