Apple pracuje nad realityOS. Okulary VR wkrótce?

Pierwsze informacje na temat okularów VR od Apple pojawiły się już kilka lat temu, jednak od tamtej pory jedynie spekulowano. Wydaje się, że wkrótce spekulacje staną się rzeczywistością, ponieważ Apple pracuje nad nowym systemem realityOS, który został znaleziony we fragmentach kodu open source. 

Apple szykuje się do premiery okularów VR?

Giganci technologiczni wierzą, że wirtualna rzeczywistość jest przyszłością. Potwierdzeniem tego jest, chociażby metaverse zapowiedziane przez Marka Zuckerberga. Na rynku mamy już kilka okularów VR, jednak wiele wskazuje na to, że dołączy do nich wkrótce kolejny model. Mowa tutaj o produkcje Apple, o którym mówi się od kilku lat. 

Przeczytaj także: iPhone jako terminal płatniczy? Producent wprowadza nową funkcję

Po raz pierwszy o goglach VR od producenta z nadgryzionym jabłkiem w logo usłyszeliśmy w 2017 roku. Serwis Bloomberg zdradził wtedy, że gigant z Cupertino pracuje nad systemem “rOS”. Kropki zostały szybko połączone i zorientowano się, że chodzi o wirtualną rzeczywistość. Niestety, od tamtego czasu informacji na temat projektu nie ma, jednak wkrótce może się to zmienić, ponieważ w kodzie open source i App Store została odnaleziona wzmianka na temat realityOS. 

apple realityos okulary
Koncept okularów wirtualnej rzeczywistości amerykańskiego producenta.

Wzmianka o systemie znaleziona w kodzie źródłowym

Gogle VR od amerykańskiej firmy w dalszym ciągu są zagadką, jednak potwierdzenie w postaci wzmianki o nowym systemie w kodzie źródłowym open source i App Store mówi nam, że premiera urządzenia jest bliżej, niż moglibyśmy się tego spodziewać. Kiedy dokładnie? Niektórzy spekulują, że gigant z Cupertino pokaże swój produkt jeszcze w tym roku. Podobnego zdania jest Kuo Ming-Chi, leaker zajmujący się Apple. 

Pojawiają się też informacje, które mówią, że okulary wirtualnej rzeczywistości od amerykańskiej firmy pojawią się w przyszłym roku. Sugeruje się, że okulary zostaną wyposażone w dwa procesory. Jeden z nich będzie oferował moc podobną do chipu M1 Pro. Drugi zaś będzie pracował wyposażony w czujniki i sensory i będzie odpowiedzialny za pracę urządzenia. Oczywiście wszystko będzie pracowało na wcześniej wspomnianym systemie operacyjnym. 

Źródło: Twitter

Dołącz do newslettera

Popularne artykuły

Logitech G713 – klawiatura dla lubiących się wyróżniać

Logitech Aurora to nowa seria peryferii od szwedzkiego producenta...

GTA za darmo! Pobierz kultową, 2-gą odsłonę gry DMA Design

Wielka kradzież samochodów - kultowa seria, którą zna prawie...

Intel prezentuje 13 generację procesorów Intel Core

Podczas konferencji Innovation Pat Gelsinger, Intel zaprezentował także 13...

T-mobile wprowadza swoją markę smartfonów z 5G. T Phone 5G

Według badań wynika, że ponad połowa Polaków korzysta ze...

Playstation 5 złamane! Hakerzy wygrali z zabezpieczeniami

Hakerom udało się złamać zabezpieczenia, czy też ograniczenia w...
Karol Snopek
Karol Snopek
Sport i nowe technologie to dziedziny, w których czuję się najlepiej. Nie widzę świata poza Boston Celtics i tym co dzieje się w NBA. Wielki fan J. Cole i muzyki spod gatunku R'n'B!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj