157
Views

Płatność zbliżeniowa stała się niezwykle popularna, a duży wpływ na to miała pandemia. Sklepy preferują płatność kartą czy smartfonem. Do dokonywania płatności w ten sposób sklepy muszą być wyposażone w terminale. Okazuje się, że Apple ma w planach wprowadzenie funkcji do swoich smartfonów, dzięki którym iPhone będzie mógł zastąpić terminal.

Apple wprowadzi ciekawe rozwiązanie dla przedsiębiorców

W czasach pandemii jak najmniejszy kontakt jest preferowany, dlatego też w sklepach korzysta się głównie z płatności zbliżeniowej. Do wykonywania tego typu transakcji potrzebne są specjalne terminale. Transakcji można dokonywać zarówno za pomocą karty płatniczej, jak i smartfona z modułem NFC.

Przeczytaj także: Apple Music ze zmianami. Użytkownicy nie będą zadowoleni!

Płacenie zbliżeniowe jest bardzo szybkie i wygodne, jednak nie wszystkie sklepy, zwłaszcza te małe, chętnie korzystają z terminali. Niekiedy jest to nieopłacalny interes. Tutaj z pomocą przychodzi Apple, które planuje wprowadzić do smartfonów funkcję terminala!

iPhone zastąpi terminal! Funkcja trafi do użytkowników na wiosnę

Pierwsze wieści o tym, że gigant z Cupertino planuje wprowadzić do swoich smartfonów tego typu funkcję, pojawiły się kilka tygodni temu na łamach serwisu Bloomberg. Dzięki niej smartfon będzie mógł zastąpić terminal i ma pojawić się w jednej z aktualizacji, którą producent udostępni w najbliższych tygodniach.

apple iphone terminal
iPhone jako terminal płatniczy? Apple wprowadza nową funkcję

Jak można się domyślić, funkcja będzie początkowo dostępna jedynie na terenie Stanów Zjednoczonych. Zrobienie z iPhone terminala płatniczego ma wiele sensu, ponieważ w USA są one najpopularniejszymi smartfonami. Funkcja Dotknij i Zapłać, będzie obsługiwać Apple Pay, cyfrowe portfele oraz karty American Express, Discover, Mastercard i Visa. Opcja będzie działać na modelach XS i nowszych.

Źródło: Apple

Kategoria artykułu
Nowe technologie
Karol Snopek

Sport i nowe technologię to dziedziny, w których czuję się najlepiej. Nie widzę świata poza Boston Celtics i tym co dzieje się w NBA. Wielki fan J. Cole i muzyki spod gatunku R'n'B!

    Możliwość opublikowania komentarza wyłączona.