Apple od jakiegoś czasu pracuje nad zupełnie nowym systemem operacyjnym, który będzie służył do obsługi urządzeń smart w naszym domu. HomeOS to nowe oprogramowanie, nad którym trwają prace. Potwierdza to oferta pracy! 

Apple pracuje nad nowym systemem

Kilka tygodni temu, podczas premiery nowych iPhone Apple zapowiedziało nową wersję systemu operacyjnego na komputery Mac. MacOS Monterey kilka dni temu trafił do oficjalnej dystrybucji. Niestety, system od czasu premiery sprawia kilka problemów. 

Przeczytaj także: Zegarki i smartfony Apple poinformują służby ratunkowe o wypadku

Przede wszystkim wydaje się, że system, który został zoptymalizowany pod kątem nowych MacBooków Pro z notchem w ekranie, nie do końca współpracuje z najnowszymi laptopami Apple. Pojawiają się także informacje na temat tego, że psuje on starsze komputery z serii MacBook, Mac i iMac. Okazuje się jednak, że w przyszłości pojawi się nowy, zupełnie inny system – HomeOS. 

Czym jest system HomeOS?

O systemie HomeOS po raz pierwszy dowiedzieliśmy się podczas czerwcowego wydarzenia WWDC. W ofercie pracy firmy Apple pojawiła się wzmianka na temat tego tajemniczego systemu operacyjnego. Wtedy spekulowano, że gigant z Cupertino wkrótce ogłosi system, który będzie służył do sterowania urządzeniami smart-home. Tak się jednak nie stało. 

Wzmianka o HomeOS umieszczona w ofercie pracy została szybko usunięta po tym, jak jej treść wzbudziła spore zainteresowanie w sieci. Producent nie mógł jednak trzymać tego długo w tajemnicy i teraz w sieci pojawiło się ogłoszenie, w którym możemy przeczytać, że inżynier, który zgłosi się na stanowisko, będzie współpracował z inżynierami pracującymi m.in. nad nowym systemem smart home od Apple. 

Źródło: Newszf