Zegarki i smartfony Apple poinformują służby ratunkowe o wypadku

W dzisiejszych czasach standardowym wyposażeniem każdego samochody zdaje się wideorejestrator. Urządzenie to pozwala na monitorowanie drogi i rejestrowanie niebezpiecznych sytuacji lub kolizji. Nowocześniejsze urządzenia tego typu są w stanie również powiadomić o naszym wypadku służby ratunkowe. Taką właśnie opcja trafi również do iPhone i Apple Watch.

Najpierw Google, teraz Apple. Nowa funkcja zwiększająca nasze bezpieczeństwo

Pierwszą firmą, która uświadomiła sobie, że urządzenia, które znajdziemy na naszej ręce czy w kieszeni mogą poinformować o wypadku odpowiednie służby, było Google. Gigant z Mountain View tego typu opcję zaprezentował w 2019 i wyposażył w nią smartfon Google Pixel. Do podobnego wniosku doszło Apple, które zdecyduje się na podobny ruch.

Przeczytaj także: Apple znalazło rozwiązanie na kryzys? iPhone z częściami z iPadów?

„Crash detection”, bo rzekomo pod taką nazwą znana jest nowa opcja w urządzeniach Apple, będzie dostępna dla smartfonów i zegarków. Według raportów firma z siedzibą w Cupertino przez ostatnie 12 miesięcy gromadziła szczegółowe, ale anonimowe dane. Badania wykryły ponad 10 milionów zderzeń, a w 50 tysiącach przypadkach wybrano numer alarmowy. Funkcja ta z pewnością mogłaby uratować wiele żyć.

Kiedy rozwiązanie trafi do publicznego użytku?

Według informacji podanych przez The Wall Street Journal Apple planuje wprowadzić odpowiednie technologie do iPhone i Apple Watch, które wykryją moment kolizji i powiadomią służby ratunkowe. Opcja ta ma trafić do smartfonów i smartwatchy giganta z Cupertino w 2022 roku. Przez ostatni rok firma zbierała anonimowe dane, które przyczyniły się do powstania odpowiedniego narzędzia.

Nowa funkcja, która rzekomo ma trafić do urządzeń, ma opierać się na podobnym rozwiązaniu, co wykrywanie upadku w smartwatchach Apple Watch Series 4 i wyżej. System rozpoznaje moment upadku i uderzenia i kiedy nie może wyczuć żadnej reakcji użytkownika, wybiera numer alarmowy. Wszystkie te informacje są jednak niepotwierdzone. Jednak źródłem jest ceniony dziennik, dlatego możemy spodziewać się, że funkcja prędzej czy później trafi na urządzenia producenta.

Źródło: The Wall Street Journal

Dołącz do newslettera

Popularne artykuły

UOKiK wygrywa w sądzie z właścicielem sieci Biedronka

Sąd podtrzymał decyzję UOKiK odnośnie kary 115 milionów złotych...

Google zamknie usługę Google Stadia w 2023 roku

Oficjalnie Google poinformowało o zamknięciu usługi Google Stadia w...

Playstation 5 złamane! Hakerzy wygrali z zabezpieczeniami

Hakerom udało się złamać zabezpieczenia, czy też ograniczenia w...

Paulo Sousa w Interze? Portugalczyk przejmie drużynę z San Siro?

Portugalski szkoleniowiec pozostaje bez pracy od czerwca tego roku,...

FC Barcelona vs Inter. Gdzie oglądać mecz na żywo?

Już dziś rusza kolejna kolejka Ligi Mistrzów. Robert Lewandowski...
Karol Snopek
Karol Snopek
Sport i nowe technologie to dziedziny, w których czuję się najlepiej. Nie widzę świata poza Boston Celtics i tym co dzieje się w NBA. Wielki fan J. Cole i muzyki spod gatunku R'n'B!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj