104
Views

MacBook Pro zadebiutował na rynku na początku października i powrócił do wielu funkcjonalnych rozwiązań z przeszłości. Wprowadził także nowość, która zmieniła oblicze laptopa – ekran został wyposażony w notch. Okazuje się jednak, że system nie ma pojęcia o jego istnieniu! 

Apple wprowadziło notcha do nowych laptopów MacBook Pro

W momencie premiery nie wszystko działa tak jak należy i jeśli Apple myślało, że w ich przypadku będzie inaczej, to grubo się pomylili. Nowy MacBook Pro został wyposażony w notch, który jest doskonale znany użytkowników iPhone. Zastosowanie tego rozwiązania miało przede wszystkim zwiększyć obszar roboczy, co z pewnością się udało. Jak się jednak okazuje nie wszystko działa, tak jak należy. 

Przeczytaj także: Chińscy studenci pozwali Apple. Powód wydaje się słuszny!

Pierwsi posiadacze nowych MacBooków Pro skarżą się na działanie systemu. Nie chodzi jednak o to, że najnowszy MacOS Monterey zawiesza się, czy wyłącza laptopy. Użytkownicy informują, że problem tkwi w notchu, a raczej obszarze pod nim. Wszystko wygląda tak, jakby system nie miał pojęcia o tym, że obszar ten jest wyłączony z użytku i nie powinno się tam nic ukrywać. Jest jednak inaczej. 

Coś poszło nie tak. Bardzo nie tak.

Quinn Nelson, właściciel kanału Snazzy Labs udostępnił na swoim koncie na Twitterze filmik, w którym widzimy, jak system MacOS Monterey radzi sobie z obszarem, na którym znajduje się notch… a raczej nie radzi. Okazuje się, że opcje niektórych aplikacji, jak i samego systemu chowają się za notchem. Za obszarem tym bez problemu można schować m.in. ikonę informacyjną o stanie baterii lub opcje aplikacji. 

Wszystko, co znajduje się za notchem w MacBook Pro, jest w pełni funkcjonalne i możemy w to klikać do woli. W przypadku Nelsona mówimy o aplikacji iStat Menus, której jeden z pasków opcji chowa się za wcięciem w ekranie. Najczęściej problem pojawia się w starych aplikacjach, jednak nie ma reguły. Oczywiście taka sytuacja nie powinna się zdarzyć. Obszar ten powinien zostać wyłączony z użytku i być nieosiągalny nawet dla kursora, a ten po prostu przez niego “przechodzi”. 

https://twitter.com/SnazzyQ/status/1453143510111059968?s=20

Apple nie odniosło się do tego błędu systemowego, jednak możemy być pewni, że wkrótce pojawi się aktualizacja, która to naprawi!  

Źródło: TheVerge

Kategoria artykułu
Nowe technologie
Karol Snopek

Sport i nowe technologię to dziedziny, w których czuję się najlepiej. Nie widzę świata poza Boston Celtics i tym co dzieje się w NBA. Wielki fan J. Cole i muzyki spod gatunku R'n'B!

Możliwość opublikowania komentarza wyłączona.